Testy Toyoty Mirai w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Toyota
14.12.2016

Toyota Motor Corporation i Al-Futtaim Motors uruchomią program pilotażowy, sprawdzający możliwości wprowadzenia na ten rynek samochodów napędzanych wodorem. W programie zostanie oddanych do użytku kilka egzemplarzy Toyoty Mirai.

- Naszym celem jest stworzenie nieemitującego zanieczyszczeń społeczeństwa wodorowego, w którym wszystko – od samochodów po domy i biura – jest zasilane wodorem – powiedział Len Hunt, prezydent Automotive Group w Al-Futtaim podczas 2. Międzynarodowej Konferencji Transportu Przyszłości (ICFM). – Co ważne dla naszego kraju, wykorzystanie wodoru jako głównego paliwa przyspieszy osiągnięcie ekologicznych celów wytyczonych przez rząd w ramach strategii Dubai Clean Energy Strategy 2050 i znacząco zmniejszy emisję CO2 Zjednoczonych Emiratów Arabskich w nadchodzących dekadach.

Reklama

Hunt porównał ZEA do innych państw nastawionych na eliminację emisji gazów cieplarnianych, takich jak Japonia, Stany Zjednoczone i wiele krajów europejskich, w których powstały już pierwsze stacje tankowania wodoru i rozpoczęto sprzedaż samochodów na ogniwa paliwowe.

Kiyotaka Ise reprezentujący Toyota Motor Corporation przypomniał, że wprowadzanie na rynki na całym świecie samochodów napędzanych ogniwami paliwowymi (FCV) to element długofalowej strategii „Toyota Global Environmental Challenge 2050”, która ma na celu uzyskanie pozytywnego bilansu ekologicznego dzięki licznym programom ochrony środowiska.

Reklama

Jednocześnie Toyota wprowadza do swoich fabryk, zakładów i biur nowe technologie i procedury, które pozwolą maksymalnie ograniczyć produkcję odpadów i zużycie energii oraz przestawić się na energię odnawialną. Wodór i ogniwa paliwowe odgrywają w tym procesie znaczącą rolę.

Al-Futtaim Motors podpisało także umowę o partnerstwie z Air Liquide, jednym z najbardziej renomowanych dostawców wodoru, który we współpracy z arabskim dystrybutorem oraz Toyotą zainwestuje we wdrażanie zeroemisyjnej motoryzacji opartej na technologii ogniw paliwowych oraz stworzenie infrastruktury wodorowej w tym kraju. Air Liquide przystępuje w Dubaju do budowy kilku stacji tankowania wodoru, aby umożliwić uruchomienie programu testowego Toyoty Mirai.

Źródło: Toyota, Mototarget

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę