Technologia blow-by firmy UFI Filters do nowych silników Cursor 16 TST

Technologia blow-by firmy UFI Filters UFI Filters

UFI Filters, wiodąca firma w dziedzinie filtracji i zarządzania termicznego, a także technologii filtracji wodoru, zaprojektowała i produkuje filtr blow-by do nowego Cursor 16 TST (twin-stage-turbine), 6-cylindrowego silnika FPT stosowanego w pojazdach terenowych z napędem na cztery koła.

Nowy silnik najwyższej klasy gwarantuje wyjątkową wydajność w najbardziej wymagających warunkach. Charakteryzuje się on praktyczną kompaktowością i korzystnym stosunkiem masy do mocy, a także zapewnia niskie koszty eksploatacji, wysoką wydajność i wyjątkową produktywność. Przyczynia się do tego również technologia filtracji blow-by UFI Filters, która ma za zadanie filtrowanie i odzyskiwanie oleju z oparów wytwarzanych w komorze spalania. Filtr pełni również kluczową rolę w ograniczaniu emisji zanieczyszczeń z wału korbowego, zapobiegając przedostawaniu się do atmosfery m.in. dwutlenku węgla, tlenku azotu i drobnego pyłu.

Filtr blow-by, zaprojektowany przez UFI Filters do silnika Cursor 16 TST, jest filtrem typu obrotowego i samoczyszczącego, który zapewnia wydajność przekraczającą 90%. Składa się on z wielowarstwowego materiału filtracyjnego z włókien syntetycznych (FormulaUFI.Micron) i metalowej siatki, co gwarantuje pełną funkcjonalność przez długi czas.

Wprowadzona na rynek w 1998 r. gama Cursor jest stale udoskonalana i obecnie spełnia normy Stage V Tier 4B/Final. Nowy silnik jest wykorzystywany w pojazdach rolniczych z napędem na cztery koła, ponieważ oferuje on wysoką wydajność w najtrudniejszych warunkach oraz redukcje emisje i zużycia paliwa. Przykładem takiego zastosowania jest jeden z najbardziej wydajnych ciągników, nowy Case IH Quadtrac 715 (na rynku amerykańskim Steiger 715), zaprezentowany w sierpniu na Farm Progress Show w Illinois, największej plenerowej wystawie rolniczej w Stanach Zjednoczonych.

Giorgio Girondi, Chairman UFI Filters Group, komentuje – Cały czas zwiększa się obecność UFI Filters w sektorze ciężkich pojazdów terenowych. Dzięki filtrowi blow-by do Cursor 16 TST pojazdy rolnicze z napędem na cztery koła mogą działać coraz bardziej wydajnie i są przyjazne dla środowiska, a także mają zagwarantowaną maksymalną ochronę silnika i minimalnie wpływają na atmosferę.

Firma UFI Filters będzie obecna na targach Agritechnica 2023 w Hanowerze w hali 16, C13, gdzie zaprezentuje swoje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie filtracji i zarządzania termicznego.

Źródło: UFI Filters

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę