Sukcesy ZF

9.1.2015

W wyniku realizacji przyjętej strategii biznesowej, koncern ZF Friedrichshafen AG zwiększył sprzedaż w 2014 roku do ponad 18 miliardów euro – z 16,8 miliarda euro w roku 2013.

„Rok 2014 nie był łatwy dla branży motoryzacyjnej. Tym bardziej cieszy fakt, że dzięki zaangażowaniu naszych pracowników, osiągnęliśmy ponadprzeciętne wyniki” – powiedział dr Stefan Sommer, Prezes ZF Friedrichshafen AG podczas corocznej konferencji w Stuttgarcie. Oficjalna prezentacja wyników finansowych koncernu planowana jest na kwiecień 2015 roku, ale już teraz jego przedstawiciele spodziewają się wysokiego, jednocyfrowego wzrostu.

Szczególnym wyzwaniem 2014 roku, jak podkreślił Sommer, była zróżnicowana kondycja poszczególnych rynków istotnych z perspektywy ZF. „Trudna sytuacja gospodarcza w Brazylii oraz konflikt rosyjsko-ukraiński miały widoczny wpływ na poziom sprzedaży w regionie Ameryki Południowej i Europy Wschodniej” – powiedział Sommer. W Ameryce Południowej sprzedaż spadła o około jedną piątą do poziomu 550 mln euro. Z kolei w Ameryce Północnej oraz w regionie Azji i Pacyfiku, koncern ZF zwiększył sprzedaż o około jedną piątą – do odpowiednio 3,7 mld euro i 3,6 mld euro. W Europie firma zanotowała wzrost sprzedaży o 5% - do poziomu 10,3 mld euro. Jak skomentował Sommer: „Różnice kursowe, w przeciwieństwie do roku 2013, w 2014 miały dużo mniejszy wpływ na wyniki finansowe”.

W 2015 roku prezes ZF przewiduje analogiczny wzrost we wszystkich segmentach produktowych, z umiarkowaną tendencją wzrostową na poszczególnych rynkach. Ponadto Sommer oczekuje stabilizacji w sektorach ważnych dla ZF, takich jak rynek maszyn budowlanych czy rolniczych.

Więcej na stronie: www.zf.com

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę