Specjalnie dla mechaników

DRiV
4.3.2022

Nowa platforma internetowa przeznaczona specjalnie dla mechaników: https://www.garagegurus.tech/pl-pl to merytoryczna baza wiedzy w nowoczesnej i atrakcyjnej oprawie. Można z niej korzystać tak, jak ze zwykłej strony internetowej i po prostu oglądać filmowe, techniczne newsy lub rozwijać się zawodowo, korzystając z bezpłatnych i płatnych materiałów instruktażowych lub szkoleń.

www.garagegurus.tech/pl-pl/ to idealnie miejsce dla osób, które cenią swój czas, a w Internecie szukają konkretnych informacji. Każdy publikowany tutaj materiał jest formą krótkiego wartościowego szkolenia lub instruktażu. Wszystkie publikacje są przygotowywane przez fachowców, więc nie ma obawy o ich wiarygodność. Strona, a w zasadzie platforma (ze względu na jej możliwości) bazuje na materiałach filmowych, które umożliwiają najszybsze i najłatwiejsze przyswajanie wiedzy.

Strona www.garagegurus.tech/pl-pl/ powstała, aby ułatwić pracę mechanikom, właścicielom warsztatów i dystrybutorom. Koncentruje się na następujących tematach:

  • Układ hamulcowy
  • Kontrola emisji spalin
  • Silnik i uszczelnienia
  • Obsługa serwisowa
  • Amortyzatory i kolumny zawieszenia
  • Układ kierowniczy i zawieszenie

Pomysłodawcą i organizatorem programu pomocy technicznej Garage Gurus jest firma Tenneco Inc. Docelowi odbiorcy to mechanicy, właściciele warsztatów oraz dystrybutorzy części. Materiały są opracowane w języku polskim lub w innych, ale z polskim tłumaczeniem.

Wsparcie na kilku płaszczyznach

Najprostszą formą komunikacji są zamieszczone filmiki instruktażowe lub szkoleniowe. Ale to oczywiście nie wszystko. Główną ideą jest przekaz informacji w formie szkoleń i webinariów. W zależności od potrzeb, osoba zainteresowana może się logować na stronie i uczestniczyć w kursach on-line, lub zapisywać na szkolenia przeprowadzane w sposób klasyczny w warsztatach (w centrach szkoleniowych lub u klienta). Zarówno filmy jak też zajęcia są organizowane lub nadzorowane przez najbardziej znane, aftermarketowe marki motoryzacyjne, takie jak Monroe, Ferodo i MOOG.

Cennym uzupełnieniem jest centrum wsparcia telefonicznego. Na razie jest obsługiwane przez konsultantów w językach angielskim, hiszpańskim, francuskim i niemieckim. Kontakt odbywa się przez telefon (+34-911-08-54-08, połączenie płatne). Połączenia odbierają eksperci z Garage Gurus. Dostępny jest także numer bezpłatny: 00800-33337256.

Zagadnienia, w których wyspecjalizowani są konsultanci, obejmują numery referencyjne części, informacje techniczne, kwestię gwarancji, problemy podczas montażu.

Personalizacja

Zawartość portalu jest stale aktualizowana zgodnie z zapotrzebowaniem klientów oraz rozwojem techniki. W zakresie edukacji i szkoleń praktykowane są także indywidualne programy nauczania – opracowane bezpośrednio w odpowiedzi na zapotrzebowanie konkretnego warsztatu.

Niezależność

Ważną zaletą platformy jest szkolenie mechaników, którzy chcą poszerzać wiedzę, ale nie mają na to czasu w ciągu dnia pracy. Internetowa formuła www.garagegurus.tech/pl-pl/ umożliwia naukę w terminie i miejscu dla dogodnym dla każdego (np. wieczorem w domu).

Marcowe szkolenia

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w marcu na platformie Garage Gurus odbędą się kolejne webinaria dla mechaników. Wystarczy zarejestrować się, lub – jeśli ktoś jest już zarejestrowany – zalogować. Adres do rejestracji/logowania: https://ggemeapolish.learnupon.com/users/sign_up

Po zalogowaniu się do głównej platformy szkoleniowej, w zakładce „zapraszamy na nasze webinaria na żywo” pojawi się lista aktualnych, dostępnych webinarów.

Najbliższe tematy:

1. Organizatorzy: Payen, Nüral, Glyco, Goetze
Temat: Przegląd oferty i kluczowych technologii
Data: 04.03.2022, godz.: 10:00-11:30

Zagadnienia: podział części silnikowych, trendy rynkowe, konstrukcje, dobór, technologie i innowacje, zalecenia montażowe (z podziałem na tłoki cylindrowe, pierścienie tłokowe, łożyska ślizgowe, zawory, uszczelnienia, tuleje silnikowe), doświadczenie OE.

2. Organizator: Beral
Temat: Klocki i tarcze hamulcowe w pojazdach ciężarowych
Data: 09.03.2022, godz.: 14:00-15:30

Zagadnienia: pojęcia fizyczne, materiały cierne, testy, projekty OE, katalog i numeracja, diagnostyka & instrukcje montażu.

3. Organizator: Monroe
Temat: Informacje techniczne, montaż i typowe reklamacje
Data: 15.03.2022, godz.: 10:00-11:00

Zagadnienia: zasady działania zawieszenia i amortyzatorów, zalecenia montażowe (zestaw ochronny, zestaw mocowań), diagnostyka układu zawieszenia, kontrola stanu opon, kontrola gwarancyjna, montaż i demontaż, wsparcie Monroe.

4. Organizator: Jurid
Temat: Informacje techniczne, montaż i typowe reklamacje
Data: 21.03.2022, godz.: 10:00-11:30

Zagadnienia: system hamulcowy - zasada działania, omówienie elementów układu, trendy i technologie, testy, doświadczenie OE i homologacja R90, znakowanie klocków hamulcowych, okres użytkowania i gwarancja, diagnostyka i instrukcje montażu, najczęściej spotykane reklamacje, Garage Gurus i wsparcie techniczne.

5. Organizator: Champion
Temat: Filtry - produkty, trendy, konstrukcje i zalecenia techniczne
Data: 30.03.2022, godz.: 12:00-13:00

Zagadnienia: 4 rodzaje filtrów (oleju, powietrza, paliwa, kabinowy) - budowa i funkcje, nowe technologie, diagnostyka i wskazówki montażowe, omówienie uszkodzeń.

Źródło: DRiV

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę