Rozwój Centrum Inżynieryjnego ZF w Łodzi: nowe projekty badawcze i rozbudowa laboratoriów

Rozwój Centrum Inżynieryjnego ZF w Łodzi ZF
15.3.2022

Centrum Inżynieryjne ZF w Łodzi zatrudnia obecnie ponad 200 inżynierów i nieustannie się rozwija. W niedalekiej przyszłości planowane jest podwojenie przestrzeni laboratoryjnej Centrum oraz dalsza, intensywna rekrutacja.

– Wzmacnianie i rozbudowa lokalnych ośrodków inżynieryjnych pozwala koncernowi ZF na realizację strategii mobilności nowej generacji (Next Generation Mobility). Od prawie 5 lat prowadzimy rozwijamy naszą działalność w Łodzi w przestrzeniach biurowca Symetris przy ul. Piłsudskiego 86.  Dotychczasowe pozytywne doświadczenia wynikające ze współpracy z właścicielami budynku przyczyniły się do decyzji o dalszym przedłużeniu kontraktu – powiedział Tomasz Szkudlarek, Dyrektor Centrum Inżynieryjnego ZF Automotive Systems Poland w Łodzi.

– Rozwój naszego Centrum  potwierdza rosnące znaczenie łódzkiego ośrodka w koncernie ZF. Od momentu rozpoczęcia działalności w 2017 roku, nieustannie rośniemy i obecnie wraz z Centrum Inżynieryjnym w Częstochowie, należymy do czołówki tego typu jednostek ZF na świecie. Od początku systematycznie rozwijamy nasze możliwości i kompetencje, aby realizować coraz bardziej zaawansowane projekty bezpośrednio wpływające na poprawę bezpieczeństwa na drogach. W niedalekiej przyszłości ZF planuje podwoić przestrzeń laboratoryjną w budynku Symetris. Będziemy prowadzić tu projekty oparte o kamery i radary współpracujące z najnowszymi super komputerami dla motoryzacji – ZF ProAI. Dodatkowo przy współpracy z Urzędem Miasta w Łodzi poszukujemy miejsca pod tor testowy – dodał Tomasz Szkudlarek.

Dobra pozycja lokalnych ośrodków inżynieryjnych, takich jak Łódź wynika nie tylko z szeroko zakrojonej strategii globalnego rozwoju technologicznego firmy ZF, ale również z dostępności wykwalifikowanych inżynierów, którzy chcą dołączyć do ZF i pracować w międzynarodowym środowisku nad technologiami motoryzacji jutra.

Firma ZF oferuje doświadczonym inżynierom, studentom i absolwentom wszystkich kierunków technicznych interesujące i wymagające stanowiska, a także zapewnia atrakcyjne środowisko pracy. – Nasza współpraca z uczelniami owocuje coraz silniejszym przenikaniem światów biznesu i nauki, dzięki czemu łódzcy studenci uczą się rozwiązywać realne problemy z obszaru zaawansowanych technologii. Mają też szansę pracować w międzynarodowych zespołach nad rozwiązaniami kształtującymi przyszłość motoryzacji – podkreśla Tomasz Szkudlarek.

Łódzkie Centrum Inżynieryjne jest rozszerzeniem Centrum Inżynieryjnego w Częstochowie.

Jednostka prowadzi działalność badawczo-rozwojową w obszarze projektowania i testowania aktywnych systemów bezpieczeństwa ADAS i AD. Zadaniem projektowanych rozwiązań jest zapobieganie wystąpieniu niebezpiecznych zdarzeń drogowych, wspieranie kierowcy w podejmowaniu decyzji na drodze oraz rozwijanie technologii jazdy autonomicznej. Inżynierowie Centrum rozwijają systemy wizyjne i radarowe dedykowane pojazdom osobowym i specjalistycznym, współpracują z wiodącymi producentami samochodów na świecie.

Firma ZF, będąca globalnym liderem technologii motoryzacji nieustannie zwiększa swoje inwestycje w badania i rozwój (R&D) na całym świecie. W 2020 roku ZF wydała na ten cel łącznie 2,5 mld euro, co odpowiada wskaźnikowi kosztów badań i rozwoju na poziomie 7,7%.

Zobacz, jak pracują inżynierowie w Centrum Inżynieryjnym ZF w Łodzi:

Źródło: ZF

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę