Rozwiązania Bilstein dla modeli VAG

Bilstein
6.3.2018
Reklama
Reklama

Bilstein poszerza katalog o trzy oryginalne rozwiązania DampTronic do wybranych modeli Grupy Volkswagen. Nowe referencje Bilstein przeznaczone są do modeli VAG zbudowanych na modułowej płycie podłogowej MQB.

W 2012 r. konstruktorzy z Grupy Volkswagen wprowadzili nową płytę podłogową MQB. Od tej pory bazują na niej wszystkie kolejne generacje samochodów miejskich i rodzinnych spod znaku Audi, Seat, Skoda i Volkswagen. Na płycie MQB powstały również najnowsze modele z niezwykle popularnego segmentu crossoverów oraz SUV.

Reklama

Część z tych modeli wyposażona jest w adaptacyjny system zawieszenia DCC (Adaptive Chassis Control). Bilstein oferuje do niego amortyzatory z aktywnym systemem tłumienia DampTronic.

Wprowadzone właśnie do katalogu Bilstein referencje DampTronic obejmują amortyzatory z serii Replacement B4 (odpowiedniki fabrycznie montowanych) oraz Performance B6 (konstrukcje o poprawionych osiągach). Wkrótce dostępne będą także gwintowane zestawy B16 z regulacją fazy dobicia i odbicia. W każdym przypadku Bilstein zapewnia uaktualnienie oprogramowania komputera pokładowego.

Reklama

Nowe referencje Bilstein:

Bilstein B4 DampTronic (oś przednia), nr referencji 23-238978
Bilstein B4 DampTronic (oś tylna), nr referencji 20-238988
Bilstein B6 DampTronic (oś przednia), nr referencji 23-254343
Bilstein B6 DampTronic (oś tylna), nr referencji 20-254353
Bilstein B16 DampTronic (zestaw na obie osie), nr referencji 49-255874

Źródło: Bilstein

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama