Rośnie sprzedaż aut używanych w programie Das WeltAuto

Rośnie sprzedaż aut używanych w programie Das WeltAuto Volkswagen

W ciągu pierwszego półrocza 2023 roku w ramach programu Das WeltAuto nowych właścicieli znalazło 11 985 używanych samochodów. To wynik o blisko 23% lepszy niż w tym samym okresie 2022 roku. Co trzeci sprzedany w programie Das WeltAuto samochód w okresie I-VI 2023 to Skoda (34,2%), kolejne miejsca zajęły marki Volkswagen Samochody Osobowe z udziałem na poziomie 28% i Seat (8,3%).

Systematycznie zwiększa się udział sprzedaży typu trade-in, czyli wymiany auta na nowsze – w pierwszym półroczu stanowiły one 36,5% wszystkich transakcji. Samochody w programie Das WeltAuto są coraz młodsze – obecnie średni wiek to zaledwie 3 lata. Program Das WeltAuto to wyłącznie wyselekcjonowane auta, o sprawdzonym pochodzeniu, ze zweryfikowanym przebiegiem.

 • Przez pierwsze sześć miesięcy 2023 r. w ramach programu Das WeltAuto nowych właścicieli znalazło 11 985 samochodów z drugiej ręki – o 23% lepszy niż w tym samym okresie 2022 r.;
 • Szczególnie dobry wynik udało się zanotować w czerwcu – wówczas sprzedano 2142 używane samochody, to najlepszy rezultat miesięczny od marca 2021 r.;
 • Średni wiek sprzedanego w ramach Das WeltAuto samochodu to zaledwie 3 lata (rok temu średnia była o 2 lata wyższa), co oznacza, że klienci coraz częściej sięgają po młode egzemplarze, z pewnym pochodzeniem, historią serwisową i w jak najlepszym stanie technicznym;
 • Największym powodzeniem wśród klientów Das WeltAuto cieszyły się w pierwszej połowie 2023 r. auta marek Skoda, Volkswagen Samochody Osobowe, Seat, Cupra i Volkswagen Samochody Dostawcze;
 • Wśród modeli na czele znalazła się Skoda Octavia.

W pierwszym półroczu 2023 r. w programie Das WeltAuto nowych właścicieli znalazło niemal 12 tys. używanych aut. Szczególnie dobry wynik uzyskano w czerwcu, kiedy to zawarto 2142 transakcje – to najlepszy wynik od marca 2021 r. Warto zauważyć, że nieznacznie wzrosła średnia cena samochodu sprzedanego w ramach programu Das WeltAuto – z 79 481 zł na 81 899 zł. W połączeniu ze spadkiem średniego wieku auta sprzedanego w programie jasno wynika, że klienci Das WeltAuto coraz chętniej sięgają po młodsze samochody, często objęte jeszcze gwarancją producenta.

Na stronie www.dasweltauto.pl jest obecnie dostępnych ok. 1400 samochodów, z czego ponad dwie trzecie posiada certyfikat Das WeltAuto, a ich stan został zweryfikowany w rygorystycznym teście obejmujących aż 117 punktów kontrolnych. Takie auta są objęte przynajmniej roczną gwarancją. Warto podkreślić, że co trzeci oferowany w ramach programu pojazd pochodzi od klientów, którzy pozostawili go w rozliczeniu za nowy lub używany samochód.

Jestem bardzo zadowolony z wyników, jakie notuje program Das WeltAuto. Klienci coraz chętniej sięgają po młodsze samochody. W pierwszym półroczu były to zaledwie 3 lata. Coraz więcej klientów decyduje się także na wymianę dotychczas używanego auta na młodsze i ‘stare’ zostawia w rozliczeniu. Rośnie także liczba samochodów z certyfikatem Das WeltAuto. Cieszy nas fakt, że ogromną część naszej oferty stanowią samochody marek Grupy Volkswagen, świetne wyniki notują Skoda i Volkswagen, które mogą się pochwalić wzrostami przekraczającymi 20 procent. Jestem przekonany, że ten trend się utrzyma.

mówi Daniel Ciachowski, odpowiedzialny za program aut używanych w Volkswagen Group Polska.

Top 10 modeli Das WeltAuto w okresie I-VI 2023 r. w Polsce (w szt.):

 1. Skoda Octavia – 1047;
 2. Skoda Fabia – 816;
 3. Volkswagen Passat – 611;
 4. Skoda Superb – 543;
 5. Skoda Scala – 374;
 6. Seat Leon – 363;
 7. Skoda Rapid – 311;
 8. Skoda Kodiaq – 266;
 9. Skoda Karoq – 221;
 10. Volkswagen T-Cross – 182.

Das WeltAuto to wielomarkowy program odkupu i sprzedaży osobowych samochodów używanych działający przy salonach dealerskich marek: Volkswagen, Seat, Cupra, Skoda oraz Volkswagen Samochody Dostawcze. Główną ideą programu jest sprzedaż najlepszych, pewnych aut używanych, których historia, rok produkcji, przebieg i stan techniczny zostały szczegółowo sprawdzone i zweryfikowane.

Systematycznie rośnie zainteresowanie programem dealerów poszczególnych marek Volkswagen Group Polska, którzy dołączają do Das WeltAuto. Dziś do sieci DWA należy już 84 dealerów w całym kraju. Das WeltAuto to również idealne rozwiązanie dla osób, które planują sprzedaż swojego samochodu. Darmowa wycena, korzystne oferty odkupu oraz możliwość zostawienia auta w rozliczeniu to doskonałe opcje dla tych, którzy przekonali się, jak żmudne i męczące bywają samodzielne próby sprzedaży samochodu.

Źródło: Volkswagen

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę