Przejęcie i integracja TRW ze strukturami ZF
Kluczowym tematem 2015 roku będzie finalizacja zakupu TRW Automotive, a także późniejsza integracja tej firmy ze strukturami ZF.
Na specjalnym zgromadzeniu, które odbyło się 19 listopada 2014 roku, akcjonariusze TRW zagłosowali za przyjęciem proponowanej umowy w sprawie połączenia spółek.
Transakcja podlega obecnie zwyczajowym warunkom finalizacyjnym, w tym zatwierdzeniu przez instytucje antymonopolowe. ZF i TRW oczekują, że jej ostateczne zamknięcie nastąpi w pierwszym półroczu 2015 roku. "Przygotowanie planu integracji to zadanie dla powołanego przez obie firmy zespołu, kierowanego przez menedżera z wieloletnim doświadczeniem w procesach tego typu w branży motoryzacyjnej. Ważne jest, aby połączyć najlepsze elementy z obu światów w celu wykorzystania ich strategicznego potencjału" – wyjaśnił Sommer.
Wydajne technologie hybrydowe ZF, w połączeniu z przyszłościowymi rozwiązaniami TRW, takimi jak np. zaawansowane systemy wspierające kierowców, stworzą wyjątkowe portfolio.
Więcej o firmie na stronie: http://www.zf.com