Przejęcie i integracja TRW ze strukturami ZF

12.1.2015

Kluczowym tematem 2015 roku będzie finalizacja zakupu TRW Automotive, a także późniejsza integracja tej firmy ze strukturami ZF.

Na specjalnym zgromadzeniu, które odbyło się 19 listopada 2014 roku, akcjonariusze TRW zagłosowali za przyjęciem proponowanej umowy w sprawie połączenia spółek.

Transakcja podlega obecnie zwyczajowym warunkom finalizacyjnym, w tym zatwierdzeniu przez instytucje antymonopolowe. ZF i TRW oczekują, że jej ostateczne zamknięcie nastąpi w pierwszym półroczu 2015 roku. "Przygotowanie planu integracji to zadanie dla powołanego przez obie firmy zespołu, kierowanego przez menedżera z wieloletnim doświadczeniem w procesach tego typu w branży motoryzacyjnej. Ważne jest, aby połączyć najlepsze elementy z obu światów w celu wykorzystania ich strategicznego potencjału" – wyjaśnił Sommer.

Wydajne technologie hybrydowe ZF, w połączeniu z przyszłościowymi rozwiązaniami TRW, takimi jak np. zaawansowane systemy wspierające kierowców, stworzą wyjątkowe portfolio.

Więcej o firmie na stronie: http://www.zf.com

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę