ProfiAuto rozwija projekt oparty na technologii VR

3.6.2020
Reklama
Reklama

Wirtualna rzeczywistość w serwisie samochodowym – od technicznej ciekawostki do praktycznego narzędzia online. ProfiAuto rozwija pierwszy w kraju projekt, który łączy prezentację modelowego warsztatu z podnoszeniem kompetencji mechaników przez Internet.  

Pandemia i jej konsekwencje wymagają od przedsiębiorstw zmian m.in. w obrębie projektów marketingowych i szkoleniowych. Na znaczeniu zyskują innowacje przenoszące kluczowe aktywności do Internetu. Dlatego sieć ProfiAuto zdecydowała się na rozwój projektu ProfiAuto Serwis VR w przestrzeni online.

„Idealny warsztat VR” powstał, aby pokazać mechanikom i fanom motoryzacji, jak powinien wyglądać wzorcowy serwis. Wykorzystaliśmy w tym celu m.in. gogle VR, system śledzenia ruchów oraz gestów użytkownika i specjalistyczne oprogramowanie. Projekt miał premierę na targach ProfiAuto Show 2019. Teraz postanowiliśmy rozszerzyć jego funkcjonalność tak, aby narzędzie spełniało funkcję praktyczną również w momencie, gdy wydarzenia branżowe są zawieszone – mówi Łukasz Kopiec, dyrektor marketingu ProfiAuto.

Reklama

Reklama

Nowym etapem rozwoju projektu jest przeniesienie go do środowiska online. Pod adresem https://profiauto.pl/dla-serwisow/wirtualny-warsztat można teraz znaleźć wizualizację idealnego warsztatu samochodowego, po którym można się przemieszczać bez konieczności posiadania gogli VR. Mechanicy zapoznają się nie tylko z modelową organizacją przestrzeni w serwisie, ale również z wybranymi sprzętami z zakresu wyposażenia warsztatowego, takimi jak np. podnośnik, wyważarka czy urządzenie do geometrii kół i ich ruchomymi wizualizacjami (dostępne w wersji na PC).

W kolejnym kroku platforma ProfiAuto Serwis VR wyposażona zostanie w funkcjonalności, które wesprą rozwój kompetencji mechaników i wprowadzą element grywalizacji. Będzie można poznać wzorcowy przebieg procesów, w tym m.in. wymiany klocków hamulcowych, tarcz czy akumulatora, wraz z jego sprawdzeniem. Docelowo funkcje te mają pozwalać na rozwój praktycznych umiejętności i wirtualne ćwiczenie napraw. Dostępne będą opcje analizowania błędów i korzystania z pomocnych wskazówek. 

Funkcjonalności ProfiAuto Serwis VR będą rozwijane na bieżąco. Ma to być miejsce, w którym mechanik podniesie swoje umiejętności, zapozna się z nowościami branżowymi i produktowymi, a z czasem będzie mógł także skonsultować się ze specjalistami – uzupełnia Łukasz Kopiec. Partnerami projektu są marki Brembo, Osram i Varta.

Źródło: ProfiAuto

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama