Porsche aktualizuje aplikację dla właścicieli samochodów marki

Aktualizacja aplikacji dla właścicieli samochodów Porsche Porsche

Nagradzana aplikacja My Porsche doczekała się kolejnej wersji. Oprócz gruntownie przebudowanego głównego ekranu użytkownicy zyskali dostęp do nowych funkcji, m.in. integracji z zegarkami Apple Watch czy rozbudowanych informacji dla oczekujących na nowe auto i korzystających z opcji Track Your Dream.

  • My Porsche zwycięzcą w raporcie eMobility Excellence Report
  • Właścicielom iPhone i Apple Watch nowa wersja zapewnia głębszą integrację z Car Play i ekosystemem Apple
  • Dodatkowo możliwość śledzenia produkcji i drogi z fabryki zamówionego samochodu

My Porsche od lat służy właścicielom samochodów marki ze Stuttgartu-Zuffenhausen, oferując natychmiastowy dostęp do informacji o aucie (np. liczniku kilometrów, poziomie paliwa/naładowania baterii, ciśnieniu w oponach czy stanie zamknięcia drzwi i okien), a także ułatwiając korzystanie z samochodu i planowanie podróży. Można więc w telefonie zaplanować trasę, która automatycznie pobierze się do samochodu i uruchomi nawigację, kiedy do niego wsiądziemy. W elektrycznych i hybrydowych modelach Porsche możemy uruchomić klimatyzację czy ogrzewanie na kilka minut przed wejściem do auta, co jest nie do przecenienia w przypadku silnych mrozów czy upałów.

W jednej z poprzednich aktualizacji aplikacji wprowadzono też zdalne sterowanie Remote Park Assist, dzięki któremu możemy spoza auta wprowadzić lub wyprowadzić je na odpowiednie miejsce postojowe np. na ciasnym parkingu centrum handlowego. Właściciele elektrycznych modeli (Taycan i Macan) mają z kolei pełen dostęp do informacji o stanie ładowania, mogą też z telefonu przeprowadzić płatność za nie.

Wszystko to sprawia, że My Porsche należy do najwyżej ocenianych aplikacji w branży. Przed dwoma tygodniami została drugi raz z rzędu uznana za najlepszą w eMobility Excellence Report. Jako jedyna uzyskała w ogólnym rozrachunku ocenę bardzo dobrą i zdeklasowała aplikacje konkurencyjnych marek. Zaimponowała sędziom eMobility Excellence swoim zakresem funkcji i ogólnym doświadczeniem użytkownika. Szczególnie chwalono zdolność aplikacji do wyświetlania i przewidywania dostępności punktów ładowania.

Teraz My Porsche doczekało się już dziesiątej dużej aktualizacji i zyskała wraz z tym nowe, pożyteczne funkcje. Wersja 10.0.0 ma teraz gruntownie przebudowany i zoptymalizowany ekran główny, na którym widać teraz już na pierwszy rzut oka podstawowe informacje o pojeździe, a niektóre opcje (np. dotyczące ładowania) są wygodnie dostępne dzięki tzw. szybkim akcjom.

Właściciele zegarków Apple Watch docenią wprowadzenie integracji aplikacji z tymi urządzeniami. Teraz bez wyciągania telefonu z kieszeni mogą np. sprawdzić stan naładowania baterii albo uruchomić klimatyzację czy otworzyć drzwi. Głębsza integracja dotyczy kwestii ładowania. Łatwo teraz zsynchronizować adres domowy czy służbowy, ustawić żądany poziom naładowania baterii albo godziny ładowania w domu (w zależności np. od taryf) czy przejrzeć historię transakcji. Aplikacja przyda się także tym, którzy nie mają jeszcze samochodu Porsche i dopiero na niego czekają – w programie Track Your Dream mogą teraz podejrzeć, na jakim etapie jest ich zamówienie i szacowany termin odbioru auta.

My Porsche jest nieustannie udoskonalane zgodnie ze strategią połączonych ekosystemów w celu jeszcze głębszej integracji z urządzeniami mobilnymi oraz większej wygody użytkowania.

Źródło: Porsche

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę