Podsumowanie 2019 roku przez Inter Cars

Inter Cars
31.1.2020

Rok 2019 to bardzo intensywny okres dla Grupy Kapitałowej Inter Cars. Nowe inicjatywy, jubileusze oraz projekty, które budziły emocje nie tylko wśród profesjonalistów z branży, ale także u entuzjastów motoryzacyjnego świata, to tylko niektóre z wydarzeń minionych 12 miesięcy. Co dokładnie wydarzyło się i czego możemy spodziewać się w roku 2020?

Ekscytujące atrakcje i pozytywne emocje

Rok 2019 od początku zapowiadał się intensywnie. Już w styczniu w Arłamowie miało miejsce wielkie święto. To tam bowiem w jednym z najpiękniejszych hoteli w naszym kraju odbyło się 20-lecie sieci Q-Service Truck. Wydarzenie to z pewnością na długo zostanie w pamięci wszystkich członków największej niezależnej sieci serwisującej pojazdy ciężarowe w Polsce. Nowi członkowie przyjęci w poczet organizacji, ambasadorzy obdarzeni zaufaniem na najbliższe dwa lata, podsumowanie dotychczasowej działalności, a także ogłoszenie planów ekspansji to tylko niektóre z wydarzeń, jakie miały miejsce w drugi weekend stycznia w Arłamowie.

Powiązane firmy

Początek roku to także czas rozpoczęcia nowych akcji promocyjnych – Supercar Club, Express Klub i Dookoła Świata. Każda z nich zaplanowana została z odpowiednim rozmachem, aby przekonać klientów Inter Cars o tym, że współpraca z polskim dystrybutorem może przynieść zarówno korzyści biznesowe, jak również dostarczyć odpowiednich wrażeń.

Klienci biorący udział w Supercar Club i Express Klubie już odebrali swoje nagrody. Ci pierwsi na przełomie września i października mieli okazję odwiedzić ekskluzywny Pałac w Wojanowie, który na trzy tygodnie zmienił się w bazę wypadową dla całego wydarzenia. Stąd też wyjeżdżali najbardziej pożądanymi i ekskluzywnymi samochodami świata na liczące 400 kilometrów pętle, zlokalizowane w pięknej, górskiej scenerii Sudetów.

Z kolei w grudniu ponad 300 zwycięzców Express Klubu 2019 mogło na własne oczy zobaczyć, jak wygląda jeden z najbardziej luksusowych krajów na świecie – Zjednoczone Emiraty Arabskie. Ferrari World, Dubaj oglądany z tarasu najwyższego budynku świata czy rajd po pustyni, to tylko niektóre z atrakcji, jakie zostały dla nich przygotowane. A to dopiero początek, bowiem rozpoczęta w 2019 roku kampania Dookoła Świata, będzie miała swój finał na początku tego roku. To wtedy dodatkowych 221 osób pojedzie w kilku kierunkach, poznawać egzotyczne regiony naszego globu.

Nowi gracze na polskim rynku

Rok 2019 to także czas, kiedy na polskim rynku pojawiły się dwa nowe brandy.

Na mocy zawartego porozumienia Q-Service Truck, spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Inter Cars, stała się jedynym importerem pojazdów Ford Trucks w naszym kraju. Firma zajmie się również dystrybucją części zamiennych oraz sprzedażą używanych ciężarówek. Obecnie sieć dilerska Ford Trucks Polska obejmuje dziesięć oddziałów zajmujących się sprzedażą i serwisem pojazdów, w najbliższych miesiącach kolejne otrzymają autoryzację do napraw pojazdów. Należy także podkreślić, iż pierwsze ciężarówki z logo Forda trafiły już do polskich klientów.

Inną nowością jest połączenie sił sieci Q Service i firmy Castrol. Na mocy zawartego porozumienia powstała nowa jakość na polskim rynku i od początku swojego istnienia znacząco zaznaczyła ona swoją obecność. Pierwszym krokiem była organizacja konferencji prasowej dla mediów branżowych i prezentacja planów na najbliższe lata. Zaraz po niej osoby odpowiedzialne za zarządzanie siecią ogłosiły plan działań marketingowych, skierowany do kierowców i właścicieli samochodów, którą wspierają Piotr Gruszka i Zbigniew Bartman. Akcja „Asy Serwisowe” to duży prestiż dla całej organizacji, tym większy, że wkrótce będzie miała ona swoje kolejne odsłony.

Kolejne odsłony znanych imprez

W 2019 roku nie mogło również zabraknąć wydarzeń, które już na stałe wpisały się w kalendarz sympatyków motoryzacji i naprawy samochodów. Mowa tu o konkursie Young Car Mechanic i Dub IT Inter Cars Tuning Festival.

Young Car Mechanic to inicjatywa, która co roku dostarcza wiele pozytywnych emocji. W dniach 25-26 maja Centrum Szkoleniowe Inter Cars zmieniło się w arenę zmagań i weryfikacji wiedzy z zakresu mechaniki samochodowej – to właśnie ten obiekt był miejscem, w którym młodzi mechanicy z 7 krajów Europy walczyli o zaszczytne miano Young Car Mechanic 2019. 21 zawodników zostało wyłonionych spośród 3000 uczniów, który aspirowali do tego, aby znaleźć się w finale. III Międzynarodowy Konkurs Young Car Mechanic wygrał Eren Osman, reprezentujący Bułgarię.

Warto przypomnieć, że jest to konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, uczestniczących w wspominanym programie. Ma on na celu odkrycie młodych talentów w dziedzinie mechaniki pojazdowej.

Inną imprezą, która elektryzowała sympatyków modyfikacji pojazdów był Dub IT Inter Cars Tuning Festival. Najlepsze motoryzacyjne firmy, setki projektów tuningowych z Polski i nie tylko, pokazy driftu – to tylko niektóre z atrakcji, jakie w ostatni weekend czerwca można było spotkać na terenie Targów Kielce. Z całą pewnością zeszłoroczna edycja Dub IT! Inter Cars Tuning Festiwal na długo zapadnie w pamięci blisko 17 000 gości, którzy odwiedzili to wydarzenie.

Digitalizacja branży automotive

Menagerowie odpowiedzialni za rozwój Inter Cars bardzo często podkreślają, że proces digitalizacji i pomoc w cyfryzacji branży, to jedno z głównych wyzwań na nadchodzące lata. Potwierdzeniem tej tezy jest inauguracja w roku 2019 projektu pod nazwą System AI. Pierwszym krokiem wprowadzającym warsztaty była seria szkoleń, które odbyły się na terenie całego kraju.

Warto zaznaczyć, że System AI to innowacyjne przedsięwzięcie, jakiego wcześniej na polskim rynku nie widziano. Projekt pozwala warsztatom zbudować profesjonalny wizerunek i pomaga im awansować ze swoim biznesem do klasy premium.

Wychodząc z założenia, że lekarz ma leczyć, nauczyciel winien odpowiadać za edukację, a mechanik za naprawę samochodów, Inter Cars pragnie, aby opieką nad stronami internetowymi i kampaniami reklamowymi w sieci zajmowali się stworzeni do tego specjaliści, którzy najlepiej znają techniki, meandry i zawiłości cyfrowego świata. Dlatego warsztaty, które przyłączą się do projektu otrzymają w zamian m.in. nowoczesną, responsywną stronę internetową zintegrowaną w fanpagem na Facebooku i wizytówką Google.

Sportowcy związani z Inter Cars również na topie!

Zdobycie tytułu II wicemistrza Polski w drifcie, udział w prestiżowym finale Gymkhany GRiD, a także spotkania z Kenem Blockiem i Richardem Hammondem – tak w telegraficznym skrócie można wypunktować największe sukcesy Bartosza Ostałowskiego w roku 2019. Bez wątpienia: był to jeden z najlepszych sezonów w karierze ambasadora Inter Cars, który jako jedyny kierowca z licencją FIA prowadzący auto stopą.

© Inter Cars

Innym sportowcem szeroko kojarzonym z Inter Cars, a szczególnie grupą Gorzów, jest Bartosz Zmarzlik. On również ma sobą bardzo udany rok. Wszystko za sprawą awansu do finału żużlowego Grand Prix w Toruniu, który zapewnił mu tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Jak dotychczas jest to największy sukces w karierze 25-letniego zawodnika. Bartek Zmarzlik był również głównym rozmówcą w 83. numerze Wiadomości IC, który ukazał się pod koniec sierpnia.

ILS rośnie w siłę

2019 to także intensywny czas dla osób odpowiedzialny w Inter Cars dla procesy logistyczne. Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju ILS w Zakroczymiu, dzięki rozpoczętej w tamtym roku budowie piątej hali, wchodzi w rok 2020 z nowymi możliwościami. Na początku roku, zostanie oddana do użytkowania nowa część obiektu o powierzchni 22 000 m². Po zakończeniu inwestycji obszar magazynów w Centrum ILS Zakroczym powiększy się więc do niebagatelnych 67 000 m², czyli wielkości ponad 9 boisk piłkarskich.

Troska o środowisko

Należy również wspomnieć o dziale Bio Service, który w trosce o klientów i środowisko, pomaga właścicielom serwisów dostosować ich biznesy do zmieniających się regulacji prawnych. Baza Danych o Odpadach i kwestie związane z wdrożeniem jej w warsztacie, to w ostatnim czasie jeden z gorętszych tematów, który rozgrzewa warsztatowców do czerwoności. Na szczęście specjaliści z Bio Service mogą im pomóc bezboleśnie przejść przez ten proces, sprawiając, że ich biznesy są bezpieczne dla ekosystemu i środowiska.

Nagrody

W 2019 roku Grupa Kapitałowa Inter Cars po raz kolejny została doceniona na wielu płaszczyznach. Wśród licznych nagród na szczególne wyróżnienie zasługują te, przyznane przez cenione wydawnictwa ekonomiczne. Znalazły się wśród nich takie plebiscyty jak ranking 100 największych rodzimych eksporterów magazynu Forbes, Orzeł polskiej gospodarki przyznawany przez magazyn Wprost, ranking 2000 największych polskich przedsiębiorstw przygotowany przez Rzeczpospolitą czy też miano transparentnej spółki roku – rankingu tworzonego przez Giełdę Papierów Wartościowych. Te i wiele innych tytułów i plebiscytów tylko potwierdzają, jak intensywny i owocny był to rok dla Inter Cars.

Plany

Plany Grupy Kapitałowej Inter Cars na rok 2020 są bardzo ambitne. Managerowie odpowiedzialni za rozwój spółki chcą kontynuować rozpoczęte projekty. Ford Trucks, Q Service Castrol czy też System AI to tylko niektóre z tych, jakie będą miały swoją kontynuację w kolejnych latach.

Rok 2020 to także 30-lecie istnienia filmy, czyli czas na świętowanie, jednak w nieco innej formie, niż miało to miejsce w przypadku poprzednich jubileuszy.

W tym roku obchodzimy jubileusz 30-lecia powstania Inter Cars. Być może niektórzy będą rozczarowani, ale nie będzie jednej, wielkiej uroczystości. Podchodzimy do jubileuszu pragmatycznie. Nie widzimy konieczności organizacji wielkich targów, które w przeszłości miały na celu popularyzację marki Inter Cars. Nasza rozpoznawalność wśród warsztatów jest 100-procentowa. Na 30-lecie odwracamy sytuację – chcemy być partnerem dla warsztatów i zamiast jednej wielkiej imprezy, zorganizujemy wiele spotkań z naszymi klientami w filiach. Chcemy być bliżej warsztatów, aby prowadzić z nimi dialog i dowiedzieć się, co możemy poprawić, gdzie mamy braki w ofercie, w jakich segmentach jesteśmy niedopasowani cenowo do rynku, jakich szkoleń brakuje. W ten pragmatyczny sposób będziemy obchodzić nasze 30-lecie. Tak naprawdę nie chodzi nam przecież o wielką imprezę, lecz o wspólne robienie biznesu – mówi Maciej Oleksowicz, Prezes Zarządu Inter Cars.

Źródło: Inter Cars

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę