Plastic Omnium przedstawi swoje innowacje na targach CES 2023 w Las Vegas

Plastic Omnium zadebiutuje na targach CES 2023 w Las Vegas Plastic Omnium

Podczas swojego pierwszego udziału w targach CES 2023 w Las Vegas Plastic Omnium zaprezentuje szereg innowacji w odpowiedzi na dzisiejsze i przyszłe wyzwania związane z mobilnością, które wymagają zrównoważonych, bezpiecznych i ergonomicznych rozwiązań. Dzięki temu firma pozycjonuje się na czele rewolucji mobilności.

Zrównoważona mobilność w roli głównej

Plastic Omnium to pionier w dziedzinie wodoru, który wierzy, że ten pierwiastek będzie odgrywać ważną rolę w dekarbonizacji mobilności. Dzięki inwestycjom powziętym od 2015 roku ten koncern kontroluje praktycznie cały łańcuch wartości – od zbiorników wysokociśnieniowych, aż po ogniwa paliwowe. Ten wyjątkowy układ przyciąga coraz większą liczbę klientów z sektora motoryzacyjnego, ciężkiej mobilności, transportu publicznego, kolejowego i lotniczego. Z kolei w dziedzinie akumulatorów i energoelektroniki Plastic Omnium inwestuje w rozwój nowych technologii przechowywania energii, takich jak nadchodzące akumulatory sodowe.

Zwiększanie bezpieczeństwa mobilności

Grupa inwestuje ponadto w tak zwany inteligentny zderzak, którego cechą szczególną ma być niezrównana dotąd zdolność detekcji – zderzak ma być bowiem zdolny do postrzegania otoczenia w 3D w czasie rzeczywistym niezależnie od warunków pogodowych. Technologia obejmuje anteny wbudowane w materiał zderzaka i połączone z radarem. W kwestii oświetlania zaś ich nowe technologie pozwalają przewidzieć ewentualne zagrożenia i informować wszystkich pasażerów pojazdu. Plastic Omnium w szczególności opracowało systemy, które wyświetlają symbole ostrzegawcze na podłożu – tuż na zewnątrz drzwi kierowcy i pasażerów (np. symbol płatka śniegu w przypadku oblodzenia drogi).

Źródło: Plastic Omnium

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę