Philips zagląda pod maskę

Lampy warsztatowe firmy Philps Philips

Lampy warsztatowe to od lat jeden z ważniejszych punktów w ofercie oświetlenia bezprzewodowego Philips. W obrębie tej grupy 3 lampy wyróżniają się w sposób szczególny. Chodzi o rodzinę „Under Bonnet”, do wygodnego podczepiania pod maską samochodu. Premiera handlowa najnowszego modelu - Under Bonnet 6100 jest okazją do przypomnienia wszystkich.

Lampy Philips z rodziny Under Bonnet wpisują się w zapotrzebowanie mechaników. Nawet w dobrze oświetlonych warsztatach otwarta maska rzuca cień na obszar roboczy. Lampy Under Bonnet są podczepiane pod maskę i oświetlają bez przeszkód całe miejsce pracy.Fakt, że są to lampy bezprzewodowe (model 6100 może pracować także na zasilaniu sieciowym) ułatwia wykonywanie prac poza warsztatem, gdzie nie ma dostępu do źródła prądu. Nie sposób nie docenić faktu, że brak przewodu zasilającego zapewnia większą swobodę ruchu.

Powiązane firmy

Lumileds Poland S.A.

Xperion 3000 Under Bonnet

Najmniejsza i najbardziej uniwersalnaPhilips Xperion 3000 Under Bonnet łączy zalety typowej ręcznej latarki z mocną lampą, którą można podczepić pod otwartą maską samochodu i zapewnić sobie jasne światło do pracy. Słowo „poręczność” nabiera w tym wypadku nowego znaczenia.

Philips

Mimo kompaktowych wymiarów Xperion 3000 Under Bonnet oferuje mocne, jasne światło. Do dyspozycji mamy 1200 lumenów o szerokim kącie wiązki wynoszącym 110°. Dzięki temu bez problemu oświetla całą komorę silnikową. Niezależnie od tego, w każdej chwili można ją wziąć do ręki, punktowo doświetlić wymagane miejsce a później ponownie zaczepić pod maską.Unikalną funkcjonalność zapewniają specjalnie opracowany uchwyt i rozkładane paski LED.

Philips

Dzięki takiej konstrukcji lampa może pracować w pozycji stojącej, może zostać podwieszona albo zaczepiona magnetycznie. W każdym trybie da się wygodnie sterować wiązką światła.

Xperion 6000 Under Bonnet

Rozwieś ją pod całą maską!Philips Xperion 6000 Under Bonnet ma unikalną, teleskopową konstrukcję, która umożliwia wygodne podczepienie pod otwartą maską samochodu. Wystarczy ją rozciągnąć na szerokość maski i zaczepić na jej krawędziach. Taki patent idealnie sprawdza się zarówno na maskach stalowych jak też na coraz popularniejszych, wykonanych ze stopów lekkich, które nie współpracują z uchwytami magnetycznymi.

Philips

Xperion 6000 Under Bonnet oświetla całą komorę silnikową. Szkieletem jej konstrukcji jest teleskopowy uchwyt rozsuwający się na dwie strony, na łączną szerokość do 2,08 metra. Dzięki temu lampę można podwiesić pod maskami większości modeli osobowych, dostawczych czy ciężarowych.W trybie boost, Philips Xperion 6000 Under Bonnet emituje bardzo mocną wiązkę światła o mocy 1200 lumenów.

Philips

Jej temperatura barwowa (5800 K) została dobrana tak, aby zapobiegać zmęczeniu oczu. Możliwe jest płynne zmniejszenie natężenia światła aż do trybu eco (120 lm).Dodatkową funkcjonalnością jest czujnik obecności. Dzięki niemu Xperion 6000 Under Bonnet może pracować w trybie ciągłym lub włączać i wyłączać się automatycznie reagując na obecność osób w zasięgu działania (czujnik operuje w promieniu 2,5 metra).

Philips

Philips Xperion 6000 Under Bonnet jest zasilana akumulatorem o pojemności 5200 mAh, który w trybie eco pozwala na pracę urządzenia nawet przez 20 godzin. W trybie boost pełne naładowanie wystarcza na ok. 3 godziny świecenia. Lampa jest wyposażona we wskaźnik stanu akumulatora. Czas ładowania (przez złącze USB C) wynosi mniej niż 3,5 godziny.

Philips Xperion 6100 Under Bonnet

Rozłóż i rozwieś ją pod całą maską i zasilaj tak jak chcesz!Xperion 6100 Under Bonnet to rozwinięcie modelu 6000. Jest mocniejsza, składana i hybrydowa – może być zasilana zarówno z wbudowanych akumulatorów albo przewodowo – z sieci.Najnowszy model oferuje do 2400 lumenów światła, co czyni ją najmocniejszą lampą w rodzinie Under Bonnet. Pokrętło sterowania pozwala na przyciemnienie lub rozjaśnienie światła do idealnego poziomu dla danego zadania, otoczenia i w celu zachowania żywotności baterii.Tak jak model 6000, model 6100 ma dwa zintegrowane i rozsuwane teleskopowe zaczepy, po jednym na każdym końcu, które można obracać o 360°.

Philps

Zaczepy mają szeroki prześwit i są pokryte miękką gumą, co ułatwia mocowanie do maski pojazdu bez rysowania lakieru.Dzięki całkowitej długości od 1,10 do 2,08 metra, Xperion 6100 Under Bonnet może być używana w różnych miejscach oferując pełną swobodę zastosowania. Można ją zamontować pod maską, dachem lub tylną klapą każdego samochodu, furgonetki lub ciężarówki.

Philips

Po zakończeniu pracy, lampa Philips Xperion 6100 Under Bonnet LED składa się na pół do kompaktowego rozmiaru 58 cm, co ułatwia jej przechowywanie lub transport.Aby zapewnić ciągłe oświetlenie, lampa LED Philips Xperion 6100 Under Bonnet jest wyposażona w długi, wytrzymały 5-metrowy przewód (100-240 V). Przewód, podobnie jak lampa, został zaprojektowany tak, aby wytrzymać trudne warunki warsztatowe i być odpornym na chemikalia, w tym węglowodory.

Philips

W trybie bezprzewodowym akumulator o pojemności 5200 mAh zapewnia 3 godziny ciągłej pracy z jasnością 1400 lumenów i do 12 godzin w trybie Eco. Lampa została wyposażona we wskaźnik stanu naładowania.

Źródło: Philips

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę