Bezprzewodowe lampy Philips Xperion w podróży i na campingu

Bezprzewodowe lampy Philips Xperion w podróży i na campingu Philips

Linia lamp bezprzewodowych Philips Xperion cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mechaników samochodowych, ale tak naprawdę została opracowana z myślą o znacznie bardziej uniwersalnym zastosowaniu. To po prostu bardzo wytrzymałe, solidnie wykonane, bezprzewodowe źródła światła, które sprawdzają się w domu, w garażu, w ogrodzie, podczas podróży czy na campingu.

Lampy z linii Philips Xperion to idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie potrzebne jest bezprzewodowe źródło światła, a jednocześnie użytkownik oczekuje podwyższonej odporności na warunki atmosferyczne czy brutalne traktowanie.

Powiązane firmy

Lumileds Poland S.A.

Najnowsza bezprzewodwa rodzina lamp Philips Xperion 3000 to gama modeli przystosowanych na każdą okazję. Wszystkie są w stanie pracować w trudnych warunkach (zanieczyszczenia, wilgoć, ryzyko upadku), ale każdy z nich jest swego rodzaju specjalistą w jakiejś dziedzinie. Lampy Philips Xperion 3000 mogą oświetlać dużą przestrzeń albo skupiać się na detalach. Wybrane modele idealnie sprawdzają się w roli latarek kieszonkowych.

Gama Philips Xperion 3000 obejmuje aktualnie 11 modeli. Oto przykładowe propozycje, które z pewnością warto poznać nieco bliżej.

Xperion 3000 Zoom

Philips

Poręczny sprzęt z bardzo mocnym światłem LED i ruchomą głowicą. Można używać go jak ręcznej latarki albo postawić na stole lub przyczepić gdzieś wyżej korzystając z wielofunkcyjnego uchwytu (tradycyjny i magnetyczny). Jeśli szukasz jednej, uniwersalnej lamy roboczej, która doskonale sprawdza się także jako ręczna latarka, Xperion 3000 Zoom będzie doskonałą propozycją.

Xperion 3000 Zoom to:

  • soczewka skupiająca albo rozpraszająca światło umożliwia łatwą jego regulację od szerokiego kąta do punktowej jasności
  • LED pracujący w dwóch trybach – 1000 lm (pełna moc) / 200 lm (tryb eko)
  • czas działania akumulatora: w zależności od wybranego trybu pracy od 1.5 do nawet 9 godzin
  • funkcja skupiania lub rozpraszania światła od 20° do 130° - uchwyt mechaniczny i magnetyczny

Xperion 3000 Pocket

Philips

Kieszonkowa lampa LED Philips Xperion 3000 to niewielka, bardzo uniwersalna lampa robocza – a w zasadzie latarka z akumulatorem, która z łatwością mieści się w kieszeni. Ze względu na wytrzymałość na wstrząsy, wilgoć czy zanieczyszczenia doskonale sprawdza się w warsztatach samochodowych, ale tak naprawdę jest chyba najbardziej „cywilną” propozycją w całej gamie. Idealnie nadaje się do codziennego użytku. Potrafi skutecznie oświetlić zarówno miejsce pracy jak też niewielkie pomieszczenie gospodarcze, namiot czy przyczepę campingową.

Xperion 3000 Pocket to:

  • dwa tryby jasności 300 lm/100 lm (eko)
  • czas działania akumulatora: od 3 do 10 godzin w zależności od wybranego trybu
  • obrotowa podstawa (180°) - jasne, przyjazne dla oczu światło (6000 K) - haczyk oraz silny magnes ułatwiają zamocowanie lampy i korzystanie z niej bez angażowania rąk

Xperion 3000 Pillar

Philips

To wysokiej klasy model przeznaczony do ciężkich zadań. Xperion 3000 Pillar zapewnia mocne światło, jest wyposażona w ergonomiczną rączkę wykończoną materiałem antypoślizgowym i oczywiście dodatkowe haczyki i uchwyty magnetyczne do zamocowania jej nad miejscem pracy. Lampa umożliwia pracę w trzech trybach – 500 lm, 200 lm (eko) oraz 150 lm (tryb punktowy). Czas działania akumulatora to od 2.5 do nawet 8 godzin w zależności od wybranego trybu.  Jeśli ktoś szuka solidnej latarki, z której będzie korzystał w różnych warunkach (dom, samochód, garaż, warsztat, camping itp.)

Xperion 3000 Pillar to:

  • dwa główne źródła światła – podstawowy reflektor LED (200-500 lm) oraz dodatkowe, punktowe źródło światła (150 lm) - trzy wbudowane magnesy do łatwiejszego mocowania lampy przy miejscu pracy – w warsztacie, w kuchni na campingu
  • lampa ma aż dwa wysuwane i obracane haczyki, co jeszcze bardziej zwiększa wszechstronność zastosowania
  • po pełnym naładowaniu lampa Philips Xperion 3000 Pillar emituje główną wiązkę jasnego, białego światła przez maksymalnie 3 godziny w trybie wzmocnionym. Z kolei sam reflektor punktowy może pracować nawet osiem godzin na akumulatorze. Przy okazjonalnym użytkowaniu lampa może pracować przez kilka dni, zanim konieczne będzie ponowne naładowanie - jak wszystkie lampy z serii Xperion 3000, także ten model ma wzmocnioną obudowę, chroniącą przed wilgocią, brudem czy upadkami

Źródło: Philips

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę