Oto nowy prezes Rady Nadzorczej Volkswagena

13.10.2015
Reklama
Reklama

Rada Nadzorcza Volkswagen AG na specjalnym posiedzeniu powołała ze skutkiem natychmiastowym Hansa Dietera Pötscha na stanowisko prezesa Rady Nadzorczej.

Następcą Pötscha na stanowisku członka zarządu do spraw finansów i controllingu rada wybrała Franka Wittera, dotychczas prezesa zarządu Volkswagen Financial Services AG.

Reklama

- Dziękujemy panu Pötschowi, że w tym trudnym czasie okazał gotowość do objęcia tak ważnej funkcji. Pan Pötsch dysponuje głęboką wiedzą o koncernie Volkswagen oraz całym przemyśle samochodowym, a także wielkimi kompetencjami w dziedzinie rynków finansowych. Dziękujemy Bertholdowi Huberowi, który sprawując funkcję komisarycznego prezesa Rady Nadzorczej przejął ogromną odpowiedzialność i także na tym stanowisku odniósł wielkie zasługi dla koncernu - komentuje Dr. Wolfgang Porsche członek prezydium Rady Nadzorczej.

- Jestem wdzięczny Radzie Nadzorczej za zaufanie, którego dowód dała wybierając mnie na to stanowisko. Zrobię wszystko, aby do końca wyjaśnić to, co się zdarzyło. Chcę się przyczynić i przyczynię się do tego, by zaufanie klientów, opinii publicznej, udziałowców i partnerów handlowych do Volkswagena znów mogło rosnąć. Moje podstawowe zadanie polega na tym, by koncern Volkswagena mógł spoglądać w przyszłość pełną sukcesów - oświadczył Pötsch.

Reklama

Źródło: Volkswagen

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama