OSRAM i Autotest sprawdzają oświetlenie i edukują kierowców

23.9.2014

We wrześniu firma OSRAM wraz z siecią stacji diagnostycznych Autotest przeprowadzą akcję edukacyjną, zwracającą uwagę na prawidłowe oświetlenie samochodów osobowych. Jej uczestnikami będą wszyscy kierowcy, którzy przyjadą do stacji kontroli pojazdów Autotest w całej Polsce na obowiązkowe badanie diagnostyczne.

Zbliża się jesień, dni będą coraz krótsze, a kondycja oświetlenia aut stanie się niezwykle istotna. Od kilku lat firma OSRAM prowadzi kampanie edukacyjne, których celem jest uwrażliwienie kierowców na potrzebę dbałości o właściwe oświetlenie pojazdów. Jesienna akcja z siecią stacji Autotest to najnowszy projekt, który ma dotrzeć do kilku tysięcy kierowców.

Nasz obecny projekt pod nazwą „Ogólnopolski test oświetlenia samochodowego” ma zwracać uwagę, jak ważne dla bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów jest dbanie o prawidłowe oświetlenie samochodu. Będziemy uświadamiać kierowców jak istotny jest dobór właściwych i homologowanych źródeł światła, troska o poprawne ustawienie reflektorów, a także przypominać o tak prozaicznej rzeczy jak czystość reflektorów – mówi Magdalena Bogusz, menedżer ds. komunikacji i PR w firmie OSRAM.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że pochylenie reflektorów może się zmienić pod wpływem wstrząsów wywołanych nierówną nawierzchnią czy zamykaniem maski. Kontroli ustawienia reflektorów powinno się dokonywać po każdej wymianie żarówek (najlepiej zmieniać je parami) czy naprawie samochodu, która może mieć wpływ na ustawienie świateł (naprawy blacharskie czy zawieszenia).

Wszyscy uczestnicy akcji otrzymają od pracowników stacji Autotest informację o stanie oświetlenia swojego pojazdu. Rozdawane będą także przydatne poradniki dotyczące oświetlenia samochodowego.

Na miejscu będzie można także zakupić produkty marki OSRAM.

Więcej o firmie OSRAM na stronie: http://www.osram.pl/osram_pl/

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę