Opel Vivaro-e liderem wśród elektrycznych samochodów dostawczych

Opel Vivaro-e liderem wśród elektrycznych aut dostawczych Opel

Opel Vivaro-e był zarówno w czerwcu, jak i w pierwszym półroczu 2023 r., najchętniej kupowanym samochodem dostawczym z napędem w pełni elektrycznym w segmencie D Van na polskim rynku. W czerwcu br. Opel Vivaro-e osiągnął udział w tym segmencie w wysokości 33,33%, a w całym półroczu br. 23,35%. To również kolejne potwierdzenie popularności tego modelu w Europie – Vivaro-e jest najpopularniejszym samochodem tej klasy m.in. w Wielkiej Brytanii. Dzięki bardzo dobrym wynikom sprzedaży Vivaro-e, marka Opel zajęła po pierwszym półroczu br. trzecie miejsce pod względem sprzedaży dostawczych samochodów w pełni elektrycznych na polskim rynku, zwiększając swój udział o 2,8 pp. do 9,79% z 6,97% w 2022 r.

  • Bestseller: Opel Vivaro-e najchętniej kupowanym samochodem dostawczym z napędem w pełni elektrycznym w segmencie D Van w pierwszym półroczu 2023 r. na polskim rynku;
  • Dostępny: profesjonalista do zadań specjalnych, oferowany z atrakcyjnym finansowaniem;
  • Praktyczny: gama modelowa Opla Vivaro obejmuje wiele opcji konfiguracji – różne długości i rodzaje nadwozia oraz wersje silnikowe, w tym nowoczesny, w pełni elektryczny napęd modelu Vivaro-e.

Opel Vivaro-e został wprowadzony jako pierwszy w pełni elektryczny samochód użytkowy niemieckiego producenta, który obecnie oferuje na polskim rynku pełną gamę samochodów dostawczych z napędem w 100% elektrycznym – od Combo-e, poprzez Vivaro-e, aż po Movano-e. Vivaro-e o zasięgu nawet do 330 km2 wyznacza standardy w zakresie łatwości obsługi, niezawodności i profesjonalizmu. Ten lekki pojazd dostawczy oferuje ładowność nawet 1163 kg, a więc prawie tak dużą jak wersje z silnikiem spalinowym.

Klienci kupujący Vivaro-e mogą wybierać pomiędzy dwoma wariantami akumulatorów litowo-jonowych, z zasięgiem do 330 km lub 230 km2. Zaawansowany system hamowania regeneracyjnego, który odzyskuje energię wytwarzaną podczas hamowania lub zwalniania, dodatkowo zwiększa wydajność.

Dzięki mocy 100kW (136 KM) i pochodzącemu z napędu elektrycznego momentowi obrotowemu 260 Nm Vivaro-e oferuje wyższe osiągi niż większość elektrycznych pojazdów użytkowych. Model dostępny jest w wersji Furgon, Furgon Załogowy oraz Platforma z możliwością zabudowy. Ponadto w wersji osobowej dostępne jest również Vivaro-e Kombi. Oferowane są dwie długości nadwozia – wersja Long (4,95 m) i wersja Extra Long (5,3 m). W większości wariantów Vivaro-e ma 1,9 m wysokości, dzięki czemu może wjeżdżać także na miejskie parkingi podziemne. Maksymalna pojemność ładunkowa Opla Vivaro-e wynosi 6,6 m3.

Źródło: Stellantis

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę