Nowy Sales and Marketing Aftermarket EMEA Director w UFI Filters

Nowy Sales and Marketing Aftermarket EMEA Director w UFI Fil UFI
12.11.2020

UFI Filters, lider w dziedzinie filtracji i zarządzania termicznego, ogłasza powołanie Onofria Definy na stanowisko Sales & Marketing Aftermarket EMEA Director (dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na rynku wtórnym w regionach Europa, Bliski Wschód i Afryka).

Zgodnie z nową strategią firmy, aby sprostać ewolucji i wyzwaniom globalnego rynku, Grupa UFI Filters zdecydowała się na większą autonomię w regionach, powierzając zarządzanie lokalnym COO – Chief Operating Officer (dyrektor ds. operacyjnych) – w strefach: EMEA, APAC, INDIA i AMERICAS.

Onofrio Defina, obecnie Chief Operating Officer EMEA, objął stanowisko Sales & Marketing Aftermarket EMEA Director UFI Filters 1 października 2020 r. Przejął on obowiązki Luki Bettiego, który kierował rynkiem aftermarket w Grupie UFI Filters przez ostatnie pięć lat.

Defina posiada wieloletnie doświadczenie pracy dla czołowych międzynarodowych marek motoryzacyjnych. Do firmy UFI dołączył w 2015 r. jako Purchasing Director i awansował w Grupie do pozycji General Manager and Chief Operating Officer, a następnie został powołany na stanowisko Head of the EMEA Aftermarket.

Teraz przejmuje on kierownictwo nad solidnym i zgranym zespołem ds. sprzedaży i marketingu, który uczynił UFI Filters jedną z wiodących firm na rynku aftermarket. Jego głównym celem jest utrzymanie i wzmocnienie obecności we Włoszech oraz zwiększenie udziału w regionie EMEA.

Rinaldo Facchini, CEO UFI Filters Group, powiedział: „Nowe wyzwania rynkowe i duże zmiany, które zaszły w ostatnich miesiącach, zmusiły nas do szukania innej strategii. Zmieniając naszą perspektywę z globalnej na glokalną, dajemy większą niezależność w poszczególnych regionach EMEA, APAC, INDIA i AMERICAS, dzięki czemu firma będzie mogły lepiej skupić się na potrzebach swoich klientów, sprawnej obsłudze i bardziej skoncentruje się na danym rynku.

Awans Onofrio do tej nowej roli jest wyrazem dużego zaufania z naszej strony. Ten rok jest dla niego bardzo ważny, ponieważ został wyróżniony prestiżową nagrodą Rising Stars 2020. Tytuł ten jest przyznawany co roku przez magazyn Automotive News Europe grupie najbardziej obiecujących talentów w branży motoryzacyjnej”. 

Onofrio Defina, COO and Sales & Marketing Aftermarket EMEA Director UFI Filters powiedział: – To dla mnie ogromny zaszczyt, że powierzono mi nowe zadania, które będę wykonywał przy wsparciu profesjonalnego i doświadczonego zespołu. Wspólnie będziemy w stanie osiągnąć nowe cele biznesowe, umacniając naszą obecność i rozszerzając ją na nowe rynki.

Źródło: UFI Filters

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę