Olej premium opracowany specjalnie dla pojazdów Grupy PSA

Specjalny olej dla pojazdów Grupy PSA LIQUI MOLY

Firma LIQUI MOLY wprowadza na rynek nowy olej silnikowy Top Tec 6310 0W-20, który spełnia wymagania m.in. grupy PSA (PSA B71 2010). 

To najwyższej klasy olej, który nie tylko zmniejsza zużycie paliwa, ale również zapewnia kompleksową ochronę silnika – mówi Oliver Kuhn, zastępca kierownika laboratorium olejowego LIQUI MOLY

Olej Top Tec 6310 0W-20 jest przede wszystkim przeznaczony do silników benzynowych, benzynowych/hybrydowych oraz wysokoprężnych produkowanych od roku modelowego 2018 w pojazdach marki Citroën, DS, Fiat, Jeep, Opel, Peugeot i Vauxhall. Jest on niezbędny dla typów silników PSA, które wymagają środka smarnego o specyfikacji PSA B71 2010. Silniki te są stosowane w różnych modelach samochodów należących do grupy Stellantis. 

Nowy produkt wyróżnia się niską lepkością, co jest szczególnie korzystne dla małych jednostek napędowych w wymienionych modelach, umożliwiając im osiągnięcie najlepszych osiągów przy minimalnym zużyciu paliwa. Zapewnia on równowagę pomiędzy maksymalną oszczędnością paliwa a tworzeniem trwałego, cienkiego filmu smarnego. 

Dzięki niskiej lepkości oleju, silnik zużywa mniej energii na jego pompowanie. To jedna z wielu zmian wprowadzanych przez producentów samochodów w celu redukcji zużycia paliwa i emisji spalin. Trendem dominującym w przemyśle motoryzacyjnym jest odchodzenie od stosowania lepkich olejów silnikowych –  wyjaśnia Oliver Kuhn

Źródło: LIQUI MOLY
 

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę