Nowości w programie szkoleniowym TEXAEDU

TEXA
29.11.2018

TEXA informuje o wprowadzeniu 3 nowych modułów szkoleniowych, które w najbliższym cyklu zadebiutują w programie, wzbogacając dotychczasową ofertę TEXAEDU. To absolutna nowość w ofercie, która swoim zakresem powinna zainteresować szeroką grupę odbiorców.

Nawet najlepsze urządzenia diagnostyczne są wykorzystywane w takim stopniu, na jaki pozwala wiedza i doświadczenie mechanika diagnosty. Ich wydajność można podnieść poprzez udział w profesjonalnych programach szkolących i doszkalających specjalistów diagnostów.

Najbliższy cykl szkoleniowy odbędzie się w dniach 7–18 grudnia 2018 r. Szkolenia adresowane są przede wszystkim do diagnostów i mechaników samochodowych obsługujących pojazdy osobowe, ciężarowe i maszyny rolnicze. Program szkoleń obejmuje zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną wykonywaną w oparciu o urządzenia Texa.

Prezentowany poniżej program kursów obejmujący całodzienne zajęcia teoretyczne i praktyczne umożliwia zdobycie i pogłębienie wiedzy z zakresu:

© TEXA

Reklama

TEXAEDU oferuje następujące moduły szkoleniowe:

  • NOWOŚĆ! ADAS – Kalibracja kamer i radarów – uczestnik zapoznaje się m.in. z obecnie stosowanymi systemami wsparcia kierowcyoraz elementami wchodzącymi w ich skład. Poznaje procedury kalibracji oraz niezbędne oprzyrządowanie. Cześć praktyczna obejmuje przeprowadzenie diagnostyki i kalibracji radarów ACC na przykładzie VW oraz Mazda. Szczegółowy opis szkolenia ADAS dostępny jest na stronie https://www.texapoland.pl/szkolenia/szkolenia/program-szkolenia-adas.
  • D1T – Techniki procedur diagnostycznych samochodów ciężarowych – uczestnik pozna podstawowe systemy elektroniczne oraz obsługowe występujące w pojazdach ciężarowych oraz podstawy ich naprawy. Zaznajamia się z zasadami korzystania ze schematów elektrycznych i biuletynów technicznych z oprogramowani IDC5. Podczas części praktycznej pozna podstawową charakterystykę diagnostyki m.in. EDC, PLD, Common Rail, ABS i EBS, systemów zawieszenia, skrzyń biegów itd. Szczegółowy opis szkolenia D1T dostępny jest na stronie http://www.texapoland.pl/szkolenia/szkolenia/d1t--techniki-i-procedury-diagnostyki-samochodow-ciezarowych.
  • NOWOŚĆ! D3T – Procedury kalibracji i regulacji w pojazdachciężarowych – po ukończeniu szkolenia uczestnik będzie potrafić m.in. interpretować wyniki testów diagnostycznych w silnikach Iveco Cursor oraz Tector; pozna procedurę regulacji elektronicznych po wymianie komponentów t.jak wtryskiwacze, pompa paliwa, elektroniczny osuszacz. Przeprowadzona zostanie interpretacja: klasyfikacji wtryskiwaczy, resetowania filtra osuszacza w Volvo, wymiana APM w Renault i inne. Szczegółowy opis szkolenia D3T dostępny jest na stronie https://www.texapoland.pl/szkolenia/szkolenia/d3t--procedury-kalibracji-i-regulacji-w-pojazdach-ciezarowych.
  • P5C – Podstawy diagnostyki samochodów osobowych – obejmujązakres procedur autodiagnostyki oraz zasad działania sterowników elektronicznych i norm kontroli emisji spalin w samochodach osobowych. Omawiają praktyczne przykłady wykorzystania oprogramowania IDC5 CAR (strony Błędy, Stany, Parametry, Aktywacje, Regulacje i Schematy Elektryczne) dotyczące Toyoty Yaris, Fiata Pandy i Fiata Cromy. Szczegółowy opis szkolenia P5C dostępny jest na stronie https://www.texapoland.pl/szkolenia/szkolenia/p5c--idc5-car-podstawy-diagnostyki-samochodow-osobowych.
  • NOWOŚĆ! G20 – Zaawansowane ustawienia układów hamulcowych w naczepach i przyczepach – omawia zasady funkcjonowania i strukturę takich układów jak EBS WABCO, EBS KNORR-Bremse i EBS HALDEX stosowanych w naczepach, a także z metody ich napraw. Omawia strukturę systemu EBS, elektroniczny korektor siły hamowania, modulator EBS, zawór przekaźnikowy EBS i ABS, itd. Cześć praktyczna obejmuje regulacje z zastosowaniem narzędzi diagnostycznych: przeniesienie konfiguracji, parametryzacja jednostki sterującej itp. Szczegółowy opis szkolenia G20 dostępny jest na stronie http://www.texapoland.pl/szkolenia/szkolenia/d1a--techniki-procedur-diagnostycznych-maszyn-rolniczych.
  • G21 - Systemy selektywnej redukcji katalitycznej SCR/ ADBLUE™ - obejmuje wiedzę na temat różnych typów układów obecnych na rynku oraz udziela wskazówek przeprowadzania ich diagnostyki. Zapoznaje z systemami oczyszczania spalin, podstawami funkcjonowania katalizatora SCR. Zajęcia praktyczne obejmują przeprowadzenie diagnostyki układu AdBlue, szczegółowe omówienie testów oraz ustawień niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania systemu AdBlue. Szczegółowy opis szkolenia G21 dostępny jest na stronie http://www.texapoland.pl/szkolenia/szkolenia/g21--systemy-selektywnej-redukcji-katalitycznej-scr---adblue-.
  • D1A - Techniki procedur diagnostycznych maszyn rolniczych – obejmuje podstawy diagnostyki i autodiagnostyki systemów sterowanych elektroniczne w pojazdach rolniczych. Dostarcza szereg informacji z zakresu sterowania silnika, skrzyni biegów, podnośników, problematyki sieci CAN. Przedstawia sposoby kalibracji i regulacji skrzyń biegów, podnośników itp. Ćwiczenia praktyczne obejmują diagnostykę manualną oraz diagnostykę szeregową, wykonywaną na pojazdach marek: NEW HOLLAND i/lub JOHN DEERE. Szczegółowy opis szkolenia D1A dostępny jest na stronie http://www.texapoland.pl/szkolenia/szkolenia/d1a--techniki-procedur-diagnostycznych-maszyn-rolniczych.

Szkolenia odbywają się w niewielkich grupach, a uczestnictwo w nich możliwe jest jedynie po wcześniejszym zgłoszeniu. Zgłoszenia na szkolenie można dokonać:

  • wypełniając zgłoszenie na stronie internetowej http://www.texapoland.pl/szkolenia/szkolenia/szkolenia-w-trakcie-wdrozenia,
  • wysyłając mail na adres info.pl@texa.com,
  • kontaktując się telefonicznie pod nrumerem 32 364 18 80.

Powiązane firmy

Reklama

Liczba miejsc ograniczona.

Źródło: TEXA

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę