Nowości BILSTEIN do 40 modeli samochodów

Bilstein
8.11.2016

Kolejne rozszerzenie oferty BILSTEIN obejmuje 40 modeli samochodów osobowych i lekkich dostawczych. Najwięcej nowości dotyczy amortyzatorów z kategorii B4. 

Wymiana zużytych amortyzatorów zawsze rodzi wątpliwości czym najlepiej zastąpić te montowane fabrycznie. W przypadku oferty BILSTEIN ich nie ma, bowiem inżynierowie tej firmy od lat współpracują z koncernami motoryzacyjnymi już na etapie projektowania samochodu. Dzięki temu amortyzatory, które przeznaczone są na aftermarket są odpowiednikiem tych z pierwszego montażu. Stąd też noszą oznaczenie Replacement (seria czarna).

Nowe referencje BILSTEIN B4 przeznaczone są do wymiany zużytych części w wybranych modelach i wersjach Audi A3, Ford Fiesta, Mondeo i Transit, SEAT Leon, Skoda Superb, Volvo V40 i Volkswagen Passat.

Z kolei amortyzatory Performance (seria żółta) opracowane zostały z myślą o modyfikacji zawieszenia. Od teraz z tej możliwości mogą skorzystać właściciele BMW serii 1, 2, i 4 oraz Nissana X-Trail. Znalazła się też propozycja B6-4600 (opracowana z myślą o SUV-ach) do Toyoty 4Runner.

Uzupełnieniem oferty są sprężyny B3, które powinny być wymieniane razem z amortyzatorami. Nowe referencje przeznaczone są do bliźniaczych SUV-ów Chevroleta Captiva i Opla Antary.

Pełna lista nowych referencji w ofercie firmy BILSTEIN znajduje się w załączniku. W przypadku wątpliwości przy doborze amortyzatorów, sprężyn bądź kompletnych zestawów do konkretnego modelu, warto skorzystać z katalogu on-line, dostępnego pod adresem: www.bilstein-amortyzatory.pl.

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę