Nowe oprogramowanie IDC5

12.10.2016

IDC5 to najnowsza wersja wielomarkowego oprogramowania diagnostycznego TEXA, która stanowi kolejny krok na drodze profesjonalnego wsparcia mechaników w ich wymagającej, codziennej pracy. Dzięki udoskonaleniu kodu źródłowego oprogramowania,  prędkość wchodzenia w diagnostykę została znacząco zwiększona, zapewniając nawiązywanie komunikacji z niespotykaną dotąd prędkością.

Interfejs graficzny IDC5 został przeprojektowany, podążając za najnowszymi rozwiązaniami konsumenckimi, dzięki czemu wszystkie ścieżki dostępu dla operacji związanych z konserwacją i naprawą, stają się łatwiejsze i jeszcze bardziej intuicyjne. Ponadto wszystkie strony diagnostyczne zostały przebudowane tak, aby dostarczyć mechanikowi wyczerpujących informacji technicznych. Również menu startowe zostało zmienione i obecnie rozwija się w pionie: rozwiązanie to pozwala na łatwe przewijanie wszystkich elementów bez zmiany strony, w tym również z zastosowaniem „touch gesture”, które umożliwia powiększanie wybranych obszarów ekranu za pomocą palców.

Powiązane firmy

Na zainteresowanie zasługuje również nowa funkcja „Interaktywne Schematy Elektryczne”* służąca do przeglądania schematów z wykorzystaniem animacji podzespołów i generująca interaktywną mapę przebiegu sygnałów wchodzących i wychodzących z jednostek sterujących. Wykorzystywana jest również do wizualizacji i zarządzania parametrami pojazdu, dostępnymi również w postaci wykresów graficznych i filtrowanych poprzez wyszukiwanie tekstowe lub wybieranie tylko tych, którymi jesteśmy rzeczywiście zainteresowani.

IDC5 jest stale rozwijającym się środowiskiem, otwartym na zastosowanie nowych technologii, które mogą być dostępne w niedalekiej przyszłości, jak na przykład głosowe wybieranie pewnych funkcji diagnostycznych.
Nowe oprogramowanie będzie wdrażane stopniowo we wszystkich środowiskach diagnostycznych TEXA, począwszy od października 2016.

*dostępne aktualnie w części Schematów Elektrycznych BIKE i MARINE; stopniowo rozwijane i poszerzane na kolejne środowiska diagnostyczne.

Bazy danych

Inną ważną nowością zaprezentowaną na targach Automechanika we Frankfurcie jest możliwość dalszego rozszerzenia diagnostyki zapewnionej przez oprogramowanie przy użyciu TEXA APP, wirtualnego sklepu, poprzez który można aktywować wiele aplikacji z zakresu napraw pojazdów.

Wchodząc do sekcji PARTNER APP uzyska się bezpośredni dostęp do najlepszych baz danych zawierających procedury naprawcze, informacje techniczne, dane konserwacji i przeglądów odnoszących się do wszystkich samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych pozostających obecnie w obiegu. Jest to prawdziwa diagnostyka interaktywna, ponieważ IDC5 sygnalizuje diagnoście dostępność nowych zasobów, które mogą być wykorzystane do ukończenia procedury naprawy, na przykład po wyborze określonego typu pojazdu z bazy. Poprzez wykorzystanie baz danych wspierających diagnostykę, narzędzia TEXA stają się wyznacznikiem innowacyjności w świecie napraw. Mechanicy mają możliwość dostosowania własnego urządzenia do indywidualnych potrzeb, uzupełniając je o wiele funkcji przydatnych w warsztacie.

Źródło: Informacja prasowa TEXA Poland

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę