Motul NGEN – ekologiczne oleje wysokiej jakości

Raven Media
17.1.2024

W dn. 16 stycznia br. w siedzibie firmy MOTUL Polska odbyła się konferencja, podczas której przedstawiciele firmy szczegółowo zaprezentowali gamę olejów ekologicznych z serii Motul NGEN, które w ostatnim czasie pojawiły się na światowych rynkach w tym również w Polsce. Oleje te wpisują się w aktualne trendy gospodarki zrównoważonego rozwoju. Zadaniem ich jest sprostanie coraz bardziej rygorystycznym wymaganiom producentów silników, dbałość o środowisko naturalne i zminimalizowanie negatywnych skutków procesu produkcji oleju.

Motul NGEN to seria olejów do samochodów hybrydowych i motocykli, produkowanych z wykorzystaniem różnorodnych technologii w recepturach, procesach i opakowaniach w celu zmniejszenia emisji CO2 i oszczędnści w zużyciu zasobów naturalnych.
Nazwa tej serii nie jest przypadkowa, ma podkreślać cechy i funkcje, składające się na oleje serii NGEN: 

  • NGEN – wizjia firmy MOTUL: odpowiedzialny ruch i innowacyjność,
  • NGEN Nowa GENeracja,
  • NGEN Następna GENeracja,
  • NGEN – związek fonetyczny ze słowem "engine".

Ekologiczne oleje do samochodów hybrydowych

Motul NGEN Hybrid to nowa generacja produktów do samochodów hybrydowych. Gama NGEN Hybrid została specjalnie opracowana w celu przezwyciężenia wszystkich szczególnych ograniczeń silników spalinowych w przypadku stosowania ich w pojazdach hybrydowych.

Raven Media

Do produkcji olejów NGEN Hybrid używana jest jedna z najbardziej zaawansowanych baz olejowych. Jest to technologia syntetycznych olejów bazowych, nazywana Organic Base, zaczerpnięta z wyczynowego oleju motocyklowego  300V² 10W-50. W procesie produkcji oleju bazowego dla Motul NGEN Hybrid emisja CO2 została zmniejszona o 18%. Dodatkowo dbałość o środowisko przez fiirmę Motul podkreśla opakowanie oleju, które w 50% jest wykonane z plastiku recyklingowego.

Oleje są dostępne w pięciu lepkościach – 0W-30, 0W-20, 0W-16, 0W-12 oraz 0W-8. Cała gama tych produktów ma charakteryzować się najlepszymi parametrami istotnie wpływającymi na oszczędność paliwa.

Seria olejów Motul NGEN do motocykli

W ramach ekologicznej serii olejów Motul NGEN pojawiły się również te dedykowane motocyklom. Są to innowacyjne oleje silnikowe wyprodukowane z najlepszych olejów bazowych, którą część stanowią wysokiej jakości oleje zregenerowane.

Raven Media

W produkcji tych olejów wykorzystywany jest m.in. starannie wyselekcjonowany przepracowany olej, który poddawany zostaje zaawansowanemu procesowi rafinacji, a jego efektem jest otrzymanie najwyższej jakości regenerowanego oleju bazowego.

Ze 100% przepracowanego oleju (w ramach procesów przetwarzania) otrzymuje się:

  • 65% regenerowanego oleju bazowego najwyższej jakości,
  • 14% bitumenów,
  • 8% oleju napędowego (lekkie frakcje węglowodorowe),
  • 8% wody,
  • 5% odpadów resztkowych w postaci ciekłej lub stałej.

W tej serii ekologicznych olejów motocyklowych firma Motul oferuje produkty NGEN 5 oraz NGEN 7. Jak podkreśla Motul te innowacyjny oleje silnikowe oparte na połączeniu najlepszych olejów bazowych i dodatków zmieszanych z syntetycznymi estrami dają gwarancję najwyższych osiągów. Oleje należące do gamy NGEN spełniają aktualne wymagania API i są zgodne JASO MA2.

Motul


Oleje Motul NGEN 5

Ta linia olejów silnikowych została specjalnie opracowana z myślą o codziennym użytkowaniu i intensywniejszych aktywnościach rekreacyjnych. To pierwsza seria olejów silnikowych Motul, dedykowana segmentowi Powersport, która spełnia najnowsze normy API SM oraz JASO MA2. Charakteryzuje się unikalną formułą, zapewniającą nie tylko najwyższą wydajność i ochronę silnika, lecz również gwarantującą płynną zmianę biegów, redukcję zużycia paliwa i ułatwiającą rozruch silnika.
Dodatkowo sam środek smarny został wzmocniony bazą estrową, a jego skład zawiera do 75% regenerowanego oleju bazowego, starannie wyselekcjonowanego. Opakowanie produktu zostało zaprojektowane w trosce o środowisko, składając się w 50% z plastiku pochodzącego z recyklingu, a w 100% nadaje się do ponownego przetworzenia.

PRODUKTGŁÓWNI PRODUCENCI (LISTA NIEOGRANICZONA)
NGEN 5 10W-3Honda, Hero Motorcycle, TVS Motor
NGEN 5 10W-40Kawasaki, Suzuki, Yamaha, Triumph, CF Moto, Reju
NGEN 5 10W-50KTM, Husqvarna, Gas Gas, Triumph, Aprilia, Benelli, Royal Enfield, CF Moto, Beta, Polaris, BRP Can-Am
NGEN 5 15W-50BMW, KTM, Ducati, Aprilia

 

Oleje Motul NGEN 7

NGEN 7 to pionierska linia ekologicznych olejów silnikowych, skoncentrowana na obszarze jazdy sportowej, wyczynowej i rekreacyjnej. Oczywiście spełniają one normy API SM oraz JASO MA2, ale ich unikalna formuła opiera się na maksymalnie 50% wysokiej jakości olejów regenerowanych, wzbogaconych o wzmocnioną bazę estrową. Dzięki temu oleje te zapewniają szybką reakcję silnika, zwiększoną przyczepność sprzęgła, wysoką odporność na temperaturę oraz wyjątkową trwałość.

Również w tym przypadku opakowanie produktu wykonane jest w 50% z plastiku pochodzącego z recyklingu i w całości nadaje się do ponownego przetworzenia.

PRODUKTGŁÓWNI PRODUCENCI (LISTA NIEOGRANICZONA)
NGEN 7 10W-40 Kawasaki, Suzuki, Yamaha, Triumph, CF Moto, Rieju
NGEN 7 10W-50KTM, Husqvarna, Gas Gas, Triumph, Aprilia, Benelli, Royal Enfield, CF Moto, Beta, Polaris, BRP Can-Am
NGEN 7 15W-50BMW, KTM, Ducati, Aprilia
NGEN 7 5W-40BMW, KTM, MV Agusta, Aprilia, Sherco, Ural


Podążając za trendami na rynku olejów silnikowych

Firma Motul wprowadzenie nowej serii olejów silnikowych NGEN poprzedziła szerokimi badaniami rynku. Dzięki czemu firma mogła aktywnie zareagować na oczekiwania klientów, z których aż 85% wyraziło chęć zaangażowania się w redukcję śladu węglowego, zgodnie z przeprowadzonymi badaniami. Warto zaznaczyć, że pomimo priorytetu jakości produktów, który nie może w żadnym wypadku ustępować dotychczasowym standardom, 50% respondentów wskazało, że kryterium jakości jest dla nich kluczowe przy wyborze.

Raven Media

Co istotne, aż 1/3 konsumentów jest gotowa płacić więcej za produkty, które nie tylko korzystnie wpływają na środowisko, ale również są poddawane recyklingowi. Motul skutecznie odpowiada na te oczekiwania, spełniając jednocześnie najwyższe standardy jakości. Działania te nie tylko zaspokajają potrzeby entuzjastów marki, ale także stanowią o trosce o nasze środowisko.

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę