Moto-Profil coraz wyżej na liście największych polskich firm

Moto-Profil coraz wyżej na liście największych polskich firm Moto-Profil
18.5.2021

Spółka Moto-Profil awansowała aż o 20 pozycji na liście 200 największych polskich firm, opracowywanej przez redakcję „Wprost”. W zestawieniu, przygotowanym w oparciu o dane finansowe z 2020 roku, dystrybutor części motoryzacyjnych z Chorzowa uplasował się na 96. miejscu.

To kolejny dwucyfrowy awans spółki Moto-Profil w tym znaczącym rankingu biznesowym i jednocześnie jedyny tak duży wśród firm zajmujących się handlem częściami samochodowymi. W ubiegłym roku spółka awansowała aż o 16 pozycji, zajmując 116. miejsce. Tymczasem w pełnym wyzwań pandemicznym czasie 2020-2021, Moto Profil wspiął się w zestawieniu aż o 20 miejsc.

– Ranking pokazuje, że w rzeczywistości pandemicznej, będącej wyzwaniem dla wszystkich przedsiębiorstw, poradziliśmy sobie doskonale. Dzięki dobrym wyborom biznesowym i wsparciu naszych partnerów handlowych, Moto-Profil konsekwentnie ugruntowuje swoją pozycję. To był także czas innowacyjnych projektów i dynamicznych decyzji. Tym bardziej cieszy nas pozytywna odpowiedź rynku – mówi Leszek Żurek, prezes zarządu Moto-Profil.

„Lista 200 największych polskich firm” przygotowywana jest przez redakcję „Wprost” od siedmiu lat. Jest ona zestawieniem najważniejszych w kraju przedsiębiorstw, z wyłącznym lub dominującym udziałem polskiego kapitału. Podczas pracy nad rankingiem dziennikarze redakcji ekonomicznej „Wprost” uwzględniają zyski, przychody, aktywa własne, a także udział eksportu w przychodach firm w minionym roku.

Źródło: Moto-Profil

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę