MOOG podkreśla kluczowe cechy w częściach układu kierowniczego i zawieszenia, które mogą wpływać na bezpieczeństwo i satysfakcję klientów

DRiV
10.5.2022

Istnieje wiele powodów, dla których dzisiejsze samochody osobowe oferują znacznie lepsze osiągi i jakość prowadzenia w porównaniu ze starszymi modelami. Wśród tych powodów jest zastosowanie wysoce zaawansowanych elementów układu kierowniczego i zawieszenia, zaprojektowanych tak, aby radykalnie poprawić wyczucie układu kierowniczego i jego responsywność. A kiedy nadejdzie czas wymiany którejkolwiek z tych części, wybór między jedną a drugą marką może mieć ogromny wpływ na osiągi pojazdu, niezawodność, bezpieczeństwo i zadowolenie właściciela.

MOOG, wiodąca światowa marka części do układów kierowniczych i zawieszenia, budowała swoją reputację przez ostatnich 101 lat. Od intensywnych badań nad unikalnymi wymaganiami eksploatacyjnymi każdej nowej generacji pojazdów, przez zastosowanie najlepszych w swojej klasie materiałów i projektów, po światowej klasy produkcję i kontrolę jakości, MOOG wyróżnia się swoim zaangażowaniem i „idzie o krok dalej”, aby sprostać wymaganiom warsztatów samochodowych i ich klientów.

– Dla niewprawnego oka część układu kierowniczego lub zawieszenia jednej marki może wyglądać bardzo podobnie do części konkurencyjnego dostawcy. Ale kiedy produkt ten będzie w pudełku MOOG, właściciel warsztatu i mechanik mogą być pewni, że pomoże im to w wykonaniu doskonałej naprawy – powiedział Davor Horvat, business line leader, układ kierowniczy i zawieszenia, region EMEA. – Najważniejszą korzyścią z wyboru MOOG jest to, że masz spokój ducha, który zapewnia instalowanie wydajnych i trwałych części w pojazdach Twoich klientów.

Ta ważna korzyść jest wynikiem szeregu innowacyjnych technologii układu kierowniczego i zawieszenia w połączeniu z procesami produkcyjnymi nowej generacji i zapewniania jakości.

Wiele komponentów MOOG przeznaczonych na rynek europejski jest montowanych i zatwierdzanych wyłącznie w najnowocześniejszym zakładzie produkcyjnym marki w Barcelonie w Hiszpanii. Dedykowany, wewnętrzny montaż i kontrola jakości zapewniają, że każda część zapewni wyjątkową wydajność nawet w najbardziej wymagających środowiskach operacyjnych.

Równie ważny jest projekt produktu. Najnowszą z wielu innowacji MOOG jest opatentowana technologia Hybrid Core, która znacznie zwiększyła trwałość wahaczy poprzecznych, przegubów kulowych, końcówek drążków kierowniczych i drążków osiowych MOOG, dzięki zastosowaniu panewki z rdzeniem z włókna węglowego. Proces indukcyjnego hartowania trzpieni sprawił, że są one pięciokrotnie trwalsze i nawet dwukrotnie mocniejsze.

Nowa konstrukcja zapewnia również większą odporność na odkształcenia pod wpływem obciążenia, które mogą wystąpić w trakcie eksploatacji elementów i które potocznie nazywamy „luzem”. Dzięki temu możemy zapewnić precyzyjne wyczucie układu kierowniczego i kontrolowany ruch układu zawieszenia przez cały okres użytkowania elementu.

– Technologia Hybrid Core stanowi kolejny ważny kamień milowy w historii MOOG i nowy punkt odniesienia w zakresie wydajności i trwałości produktów w branży motoryzacyjnej – powiedział Horvat. – MOOG zdobył zaufanie klientów na całym świecie poprzez nieustanną koncentrację na innowacjach, jakości i wydajności. Budujemy na tym dziedzictwie każdą część, która znajduje się w pudełku MOOG.

Aby dowiedzieć się więcej o produktach MOOG, szkoleniach i wsparciu, odwiedź www.moogparts.pl.

Źródło: DRiV

 

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę