Michelle Jou nową dyrektor generalną firmy Castrol

Castrol
12.4.2022
Reklama
Reklama

Firma bp ogłosiła, że Mandhir Singh, dyrektor generalny należącej do bp firmy Castrol, przejdzie na emeryturę z końcem września 2022 roku. Po 32 latach pracy w bp i ponad 20 latach w Castrol Mandhir pozostawia po sobie ważną spuściznę, a także solidną platformę dla przyszłego rozwoju firmy Castrol.

Mandhira na tym stanowisku zastąpi Michelle Jou, która wnosi do firmy rozległą, strategiczną wiedzę handlową, popartą ponad 25-letnim doświadczeniem w sprzedaży, marketingu, zarządzaniu łańcuchem dostaw i kierownictwie wykonawczym w przemyśle chemicznym. Michelle rozpoczyna pracę w bp 11 kwietnia 2022 roku.

Reklama

Poprzednio Michelle była globalną prezes działu poliwęglanów w firmie Covestro, która jest jednym z wiodących na świecie producentów polimerów na potrzeby branży motoryzacyjnej, elektronicznej i elektrycznej. Pod kierownictwem Michelle oddział stał się globalnym liderem i zaufanym partnerem wielu światowych producentów OEM.

Emma Delaney, wiceprezes wykonawcza ds. klientów i produktów w bp, powiedziała: – Pod kierownictwem Mandhira firma Castrol wyznaczyła jasną strategię wzrostu i zrównoważonego rozwoju, która pozwoli jej odegrać kluczową rolę w procesie transformacji bp w zintegrowane przedsiębiorstwo energetyczne. Cieszę się, że Michelle dołączyła do zespołu bp i będzie mogła oprzeć się na solidnej platformie, która już została stworzona, by napędzać dalszy rozwój firmy Castrol. Nowa dyrektor generalna ma bogate doświadczenie we wdrażaniu strategii, zorientowaniu na klienta i obsłudze łańcucha dostaw.

Reklama

Michelle Jou dodała: – Moją pasją jest zrównoważony rozwój. W Covestro nawiązałam pierwszą współpracę związaną z gospodarką o obiegu zamkniętym z partnerami z Chin i wprowadziłam na rynek niemiecki pierwsze w branży poliwęglany neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. Cieszę się, że będę mogła pomóc firmie Castrol w realizacji planów zrównoważonego rozwoju poprzez strategię PATH360 i spełnianie zmieniających się potrzeb naszych klientów.
Castrol należy do Convenience & Mobility – jednego z trzech filarów strategicznych bp w zakresie transformacji w zintegrowane przedsiębiorstwo energetyczne.

Michelle Jou

  • Po ukończeniu studiów magisterskich z dziedziny zarządzania we Francji Michelle rozpoczęła swoją karierę w Hongkongu, w firmie Elf Atochem.
  • Następnie trafiła do Bayer Material Science (obecnie firma Covestro — jeden z czołowych producentów polimerów na świecie) w Szanghaju, a w 2016 roku przeniosła się do Niemiec. Zajmowała wiele stanowisk kierowniczych na szczeblu krajowym, regionalnym i globalnym, pełniąc różne funkcje.
  • Ostatnio Michelle pełniła funkcję globalnego prezesa działu Covestro zajmującego się poliwęglanami, jako pierwsza Azjatka i kobieta na takim stanowisku w firmie Covestro.

Źródło: bp/Castrol

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama