Michelle Jou nową dyrektor generalną firmy Castrol

Michelle Jou nową dyrektor generalną firmy Castrol Castrol
12.4.2022

Firma bp ogłosiła, że Mandhir Singh, dyrektor generalny należącej do bp firmy Castrol, przejdzie na emeryturę z końcem września 2022 roku. Po 32 latach pracy w bp i ponad 20 latach w Castrol Mandhir pozostawia po sobie ważną spuściznę, a także solidną platformę dla przyszłego rozwoju firmy Castrol.

Mandhira na tym stanowisku zastąpi Michelle Jou, która wnosi do firmy rozległą, strategiczną wiedzę handlową, popartą ponad 25-letnim doświadczeniem w sprzedaży, marketingu, zarządzaniu łańcuchem dostaw i kierownictwie wykonawczym w przemyśle chemicznym. Michelle rozpoczyna pracę w bp 11 kwietnia 2022 roku.

Poprzednio Michelle była globalną prezes działu poliwęglanów w firmie Covestro, która jest jednym z wiodących na świecie producentów polimerów na potrzeby branży motoryzacyjnej, elektronicznej i elektrycznej. Pod kierownictwem Michelle oddział stał się globalnym liderem i zaufanym partnerem wielu światowych producentów OEM.

Emma Delaney, wiceprezes wykonawcza ds. klientów i produktów w bp, powiedziała: – Pod kierownictwem Mandhira firma Castrol wyznaczyła jasną strategię wzrostu i zrównoważonego rozwoju, która pozwoli jej odegrać kluczową rolę w procesie transformacji bp w zintegrowane przedsiębiorstwo energetyczne. Cieszę się, że Michelle dołączyła do zespołu bp i będzie mogła oprzeć się na solidnej platformie, która już została stworzona, by napędzać dalszy rozwój firmy Castrol. Nowa dyrektor generalna ma bogate doświadczenie we wdrażaniu strategii, zorientowaniu na klienta i obsłudze łańcucha dostaw.

Michelle Jou dodała: – Moją pasją jest zrównoważony rozwój. W Covestro nawiązałam pierwszą współpracę związaną z gospodarką o obiegu zamkniętym z partnerami z Chin i wprowadziłam na rynek niemiecki pierwsze w branży poliwęglany neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. Cieszę się, że będę mogła pomóc firmie Castrol w realizacji planów zrównoważonego rozwoju poprzez strategię PATH360 i spełnianie zmieniających się potrzeb naszych klientów.
Castrol należy do Convenience & Mobility – jednego z trzech filarów strategicznych bp w zakresie transformacji w zintegrowane przedsiębiorstwo energetyczne.

Michelle Jou

  • Po ukończeniu studiów magisterskich z dziedziny zarządzania we Francji Michelle rozpoczęła swoją karierę w Hongkongu, w firmie Elf Atochem.
  • Następnie trafiła do Bayer Material Science (obecnie firma Covestro — jeden z czołowych producentów polimerów na świecie) w Szanghaju, a w 2016 roku przeniosła się do Niemiec. Zajmowała wiele stanowisk kierowniczych na szczeblu krajowym, regionalnym i globalnym, pełniąc różne funkcje.
  • Ostatnio Michelle pełniła funkcję globalnego prezesa działu Covestro zajmującego się poliwęglanami, jako pierwsza Azjatka i kobieta na takim stanowisku w firmie Covestro.

Źródło: bp/Castrol

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę