Marka Castrol zawarła nową umowę w zakresie współpracy strategicznej z Jaguar Land Rover

Współpraca Castrola z Jaguar Land Rover
2.11.2021

Castrol ogłasza zawarcie nowej umowy z marką Jaguar Land Rover, która przedłuża długoletnią współpracę firm.

 

  • Castrol pozostaje sponsorem zespołu Jaguar Racing Formula E
  • Firmy pragną nadal współpracować nad innowacjami i zrównoważonym rozwojem w branży samochodów osobowych klasy premium

Od 2001 r. Jaguar Land Rover rekomenduje do stosowania w swoich legendarnych pojazdach wyłącznie oleje silnikowe Castrol, a nowa umowa przedłuża współpracę do 2026 r.

Głównym celem ścisłej współpracy Castrol i Jaguar Land Rover, nawiązanej już w 2001 r., jest opracowywanie zaawansowanych pod względem technologicznym, wydajnych olejów silnikowych, które umożliwiają przekraczanie granic osiągów silnika oraz obniżają zużycia paliwa.

Silniki Jaguar Land Rover zostały opracowane pod kątem uzyskiwania maksymalnych osiągów z olejem Castrol EDGE® Professional™. To dlatego samochody marki Jaguar Land Rover są fabrycznie zalewane olejami Castrol. Olej silnikowy Castrol EDGE Professional to jedyny olej rekomendowany przez markę Jaguar Land Rover.

– Cieszymy się, że w ramach nowej umowy możemy przedłużyć współpracę z Jaguar Land Rover – mówi Erasmo Viola, wiceprezes ds. współpracy strategicznej Castrol. – Nasza współpraca w laboratorium, na torze wyścigowym i na drogach na całym świecie umożliwia opracowywanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, wspiera cele marek Castrol i JLR w zakresie zrównoważonego rozwoju i pomaga zapewniać realne korzyści dealerom i klientom Jaguar Land Rover zarówno obecnie, jak i w przyszłości.

Peter Hettich, dyrektor globalnego działu ds. obsługi klienta w firmie Jaguar Land Rover, dodaje: – Współpraca pomiędzy Castrol a Jaguar Land Rover trwa już od ponad dwóch dekad. Z niecierpliwością czekamy na jej dalszy rozwój w ciągu najbliższych pięciu lat. Castrol odgrywa kluczową rolę w osiąganiu przez markę Jaguar Land Rover jej zamierzeń i celów w zakresie układu napędowego, takich jak zmniejszanie zużycia silnika i zwiększanie oszczędności paliwa. Obecnie ma miejsce szybki rozwój przyszłościowych technologii, a marka Castrol odgrywa w tym procesie istotną rolę.

Castrol będzie nie tylko współpracować z marką Jaguar Land Rover, opracowując oleje silnikowe do jej pojazdów, lecz także będzie nadal pełnić rolę głównego sponsora zespołu wyścigowego Jaguar Formula E®, co umożliwi dalsze testowanie nowych technologii i rozwiązań. Współpraca techniczna Castrol z zespołem ma na celu poprawę osiągów na torze wyścigowym za sprawą zaawansowanych olejów, środków smarnych i płynów chłodzących do samochodów elektrycznych.

Źródło: Castrol

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę