MAHLE i Midtronics łączą siły w serwisowaniu akumulatorów

MAHLE i Midtronics łączą siły w serwisowaniu akumulatorów MAHLE

MAHLE i Midtronics, czyli dwaj liderzy na rynku usług aftermarketowych, uzgodnili, że wspólnie opracują sprzęt serwisowy dla pojazdów elektrycznych z napędem akumulatorowym. Obie firmy podpisały memorandum. Dzięki tej współpracy warsztaty otrzymają bezpieczny, łatwy w użyciu i skuteczny serwis dla ważnego akumulatora Li-ion: od diagnostyki akumulatora po konserwację, niezależnie od marki i przez cały cykl życia akumulatorów i pojazdów.

MAHLE wnosi swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie serwisu płynów chłodniczych, kalibracji ADAS, rozwiązań BatteryPRO i diagnostyki pojazdów, Midtronics wnosi swoją pozycję lidera i technologię w zakresie monitorowania, kontroli, diagnostyki i serwisu akumulatorów niskiego i wysokiego napięcia. Razem obie firmy mogą zaoferować warsztatom pełen zakres usług dla akumulatorów pojazdów elektrycznych – głównego, przyszłego biznesu niezależnych warsztatów.

W dobie elektromobilności serwis akumulatorów nabiera zupełnie nowego znaczenia dla niezależnych warsztatów. Dzięki partnerstwu z Midtronics otwieramy tym samym nowy rozdział dla kompleksowego serwisu akumulatorów – wyjaśnił Georges Mourad, dyrektor Global Service Solutions w MAHLE.

Ze względu na szybkość zmian w technologii akumulatorów i pojazdów elektrycznych żadna firma w świecie usług motoryzacyjnych nie jest jeszcze gotowa. Ta współpraca łączy dwóch liderów, aby przyspieszyć i ułatwić rynkowi wtórnemu przejście na serwis pojazdów elektrycznych – powiedział Will Sampson, prezes Midtronics.

W miarę jak świat przechodzi na e-mobilność, koszt i złożoność baterii oraz systemów EV stawia rynek wtórny przed jednym z największych wyzwań w historii serwisu samochodowego. Sama bateria trakcyjna może stanowić ponad 25% całkowitego kosztu pojazdu i różni się znacznie w zależności od jego rodzaju. Jednocześnie udział samochodów osobowych z elektrycznym układem napędowym (pojazdy BEV i hybrydowe) wzrośnie do 2035 roku do 95% w Europie, 90% w Chinach i 75% w Ameryce Północnej. Dlatego też serwis akumulatorów może stanowić połowę wszystkich usług wykonywanych w warsztatach.

Źródło: MAHLE

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę