Lynk & Co wybiera Castrol jako rekomendowanego dostawcę środków smarnych w Europie

Lynk & Co wybiera Castrol jako dostawcę środków smarnych Lynk & Co
17.11.2021

Lynk & Co, globalna marka oferująca rozwiązania w zakresie mobilności powołana w ramach podmiotu joint venture utworzonego przez Geely Holding, Geely Auto Group i Volvo Car Group, podpisała pięcioletnią umowę z Castrol na dostarczanie wysokiej jakości środków smarnych na wszystkich rynkach, na których prowadzi działalność w całej Europie.

 

  • Olej Castrol EDGE Professional został wybrany przez Lynk & Co jako rekomendowany środek smarny do wszystkich prac serwisowych i konserwacyjnych.
  • W oleju EDGE Professional zastosowano technologię Fluid TITANIUM, która radzi sobie z wyższym ciśnieniem i zmniejsza tarcie, a ponadto uzyskała certyfikat CO2 neutral*.
  • Pięcioletni kontrakt na dostarczanie środków smarnych wspiera strategię firmy Lynk & Co mającą na celu skupienie się na rozwiązaniach w zakresie mobilności dla konsumentów.

Olej Castrol EDGE Professional V 0W-20 będzie stosowany podczas regularnych przeglądów i prac konserwacyjnych w pojazdach Lynk & Co, dzięki czemu będzie pomagał uwalniać osiągi silnika oraz zwiększać jego wydajność i trwałość.

Lynk & Co oferuje oparte na członkostwie rozwiązania w zakresie mobilności w swojej pierwszej grupie rynków w Europie, między innymi w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Szwecji, Belgii, Holandii i we Włoszech.

Olej Castrol EDGE Professional, który będzie stosowany przez firmę Lynk & Co, to najwytrzymalszy i najbardziej zaawansowany technologicznie olej silnikowy marki Castrol. Olej wykorzystuje technologię Fluid TITANIUM, dzięki której fizycznie zmienia swoją strukturę – staje się mocniejszy w miejscach pod obciążeniem, zachowując dystans pomiędzy metalowymi powierzchniami i zmniejszając tarcie. Gdy ciśnienie spada, olej wraca do swojego bardziej płynnego stanu.

Pierwszy samochód Lynk & Co, 01 SUV, jest napędzany przez ekonomiczne hybrydowe układy napędowe (HEV) oraz układy hybrydowe typu plug-in (PHEV). Produkty Castrol EDGE Professional, z których będzie korzystać firma Lynk & Co, były pierwszymi środkami smarnymi na świecie, które uzyskały certyfikat CO2 neutral* zgodnie z międzynarodową normą PAS2060.

Marka Castrol wdrożyła niedawno własną strategię zrównoważonego rozwoju, czyli ścieżkę Castrol PATH360, której celem jest zapewnienie bardziej ekologicznej przyszłości. W celu zmniejszenia ilości dwutlenku węgla emitowanego w trakcie cyklu życia produktów Castrol współpracuje również z dostawcami, pozyskując surowce o niższej emisji dwutlenku węgla, zmniejszając ilość opakowań i współpracując z partnerami, tak aby wpływać na to, co dzieje się z produktami, gdy klienci przestaną ich używać.

Umowa Castrol na dostawę środków smarnych obejmuje możliwość wspierania planów ekspansji rynkowej firmy Lynk & Co w nadchodzących latach.

* Aby produkt został uznany za neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla, należy obliczyć emisję gazów cieplarnianych w jego całym cyklu życia (od produkcji do utylizacji), a następnie zrównoważyć emisję poprzez działania mające na celu jej redukcję oraz skupowanie kredytów węglowych.

Produkty Castrol neutralne pod względem emisji CO2 są poddawane wiarygodnemu procesowi, w którym niezależne strony trzecie mierzą emisję od produkcji do utylizacji zgodnie z protokołem w zakresie emisji gazów cieplarnianych i potwierdzają neutralność węglową według normy PAS 2060. W 2014 roku marka Castrol wprowadziła na rynek pierwszy na świecie neutralny pod względem emisji CO2 olej silnikowy — Castrol PROFESSIONAL. Od tamtej pory zneutralizowaliśmy 3,3 mln ton CO2e (ekwiwalent emisji dwutlenku węgla) dzięki tym zmianom oraz innym produktom i usługom.

W 2021 r. Castrol zamierza zneutralizować 1,3 mln ton CO2e dzięki wysokiej jakości programom bp Target Neutral. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.castrol.com/cneutral

Źródło: Castrol

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę