Latający samochód już w sprzedaży

Latający samochód już w sprzedaży Jetson Aero

Maciej Kawecki, który bardzo wnikliwie analizuje rynek technologiczny w kraju i na świecie, podaje kolejne informacje na temat dokonań polskiego konstruktora – Tomasza Patana. Sprzedanych zostało 300 pierwszych sztuk jego oktokopterów, czyli pasażerskich dronów. Wynalazca nazwał je Jetson ONE.

 

Te innowacyjne maszyny latające produkowane są we Włoszech, a sprzedawane przez firmę ze Szwecji. Tomasz Patan razem ze swoim wspólnikiem Peterem Ternströmem opracowali konstrukcję, która osiąga prędkość maksymalną 100 km/h. Maksymalnie dron unosi się w powietrzu przez 20 min, czas zależy od wagi pilota i skraca się, gdy kierujący urządzeniem człowiek waży 85 kg. Nie jest to więc latający samochód, którym można pokonać długie trasy, ale niewątpliwym plusem wynalazku jest fakt, że bateria oktokoptera ładuje się zaledwie 60 min. 

Na profilu Macieka Kawackiego, na social mediach, czytamy o ogromnym sukcesie Jetsonów: właśnie zostało sprzedanych 300 sztuk tych pojazdów, każdy za kwotę 98 000$. Łącznie więc producenci pasażerskich dronów zyskali 126 mln zł, a dodatkowo otrzymali dofinasowanie i na dalszy etap prac nad wynazkiem mają budżet w wysokości 200 000 mln zł. Co stanowi niebywały sukces polskiej myśli technologicznej. 

Filmy na kanale YouTube ukazujące lot Jetson ONE, a także strona internetowa dedykowana temu innowacyjnemu produktowi, cieszą się coraz większą popularnością.  Pierwsze egzemplarze latających samochodów mają trafić do sprzedaży w 2024 r. A pierwszy kraj, który dopuści transport dronami pasażerskimi to USA. 

Nagranie ukazujące lot Jetson ONE: 

Strona producenta: www.jetsonaero.com

Źródło: makeway.pl

 

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę