3 minuty z... Wywiad z Piotrem Modzelewskim

3 minuty z... Wywiad z Piotrem Modzelewskim Archiwum prywatne
9.10.2023

Zabiegany i zorganizowany: Piotr Modzelewski – Brand Manager linii Spectral NOVOL Sp. z o.o. – odopowiada na pytania autoEXPERTA.

Pierwsza praca? Przypadkowa czy stricte zarobkowa, a może bliska aktualnie wykonywanym zadaniom zawodowym?

Od razu po studiach trafiłem na głęboką wodę i tkwię w niej do dzisiaj. Mój ojciec prowadził hurtownię farb i lakierów Nobiles, pojawił się tam wakat... Tydzień po absolutorium, pracowałem już w „chemii”. Wtedy zanotowałem czołowe zderzenie z lakierami samochodowym. Efekt? Jestem w branży już kilkadziesiąt lat.

Co możesz powiedzieć o obecnym stanowisku pracy? Jego zalety, może wady? Czy daje szansę na rozwój / z jakimi zadaniami się łączy?

Praca w NOVOL łączy kreatywność, którą bardzo lubię. Z możliwościami wdrażania jej w życie, co daje poczucie, że to dobra droga. Spectral traktuję trochę jak swoje dziecko. Przy okazji mogę też spełniać się organizacyjnie, a robię to nie tylko zawodowo.

A co lubisz robić, kiedy nie pracujesz?

Lubię biegać, ponieważ sport mam we krwi od dzieciaka. Ultra biegi po górach to moje środowisko naturalne – mimo że mieszkam w miejscu płaskim jak stół. Dzięki temu mam takie połączenie pasji, pięknych widoków, przygody, rywalizacji, wyzwań i przyjaźni… Słowem: mix przyjemności. Jak wspomniałem wcześniej lubię też działać organizacyjnie, dzięki czemu od wielu lat prowadzę duży projekt sportowo-biznesowy „Bieg Lwa”.

Archiwum prywatne

Jakie słowo najlepiej opisuje Twoją osobowość?

Osobowość dynamiczna z silnymi pasjami. Pasje rozwijam, bo to świetna odskocznia od codzienności. Sporo osób twierdzi, że nimi zarażam, więc jak ktoś nie chce temu ulec, powinien się zaszczepić albo odizolować. Lubię optymistów, z malkontentami mi ciężko. W końcu nawet na cmentarzu można zobaczyć same „plusy”.

Twój pierwszy samochód, Twój obecny samochód...

Pierwszy był „Maluch” złożony na papierach rozbitego pojazdu. Piękny i czerwony, czyli najszybszy. Często woził całą ekipę w góry, na narty. Teraz mam zabytkową Alfa Romeo Spider z 74 roku – najpiękniejsze auto wszech czasów, ostatnie dzieło mistrza Pinifariny i spełnienie mojego motoryzacyjnego marzenia.

Twoja ulubiona książka / Twój ulubiony film / zapamiętany bohater z dzieciństwa.

Książka: „Grzeszne Miasto” Marii Rataj, bo jest o moim Poznaniu, jeszcze z lat przedwojennych, napisana świetnym językiem przez dziewczynę z nizin społecznych. Chciałbym na chwilę trafić w te czasy. Lubię też Mroza i Folleta – „łykam” wszystko na bieżąco. Film: „Forrest Gump” bo… wiadomo, kto nie lubi Forresta, na dodatek biegnącego? Run Forrest, run! No i te czekoladki. A bawią mnie cały czas: Jaś Fasola, ekipa z „Masha” i z „Allo Allo”. I jeden taki włochaty mieszkaniec Melmac. Bohater z dzieciństwa? Mario Kempes. Ktoś go kojarzy? Warto sprawdzić.

Bardzo dziękujemy za rozmowę!

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę