KYB przedłuża umowę sponsorską z zespołem FIA World Rallycross

KYB przedłuża umowę sponsorską KYB
10.5.2018

KYB Corporation przedłużyło umowę sponsorską z zespołem FIA World Rallycross Championship EKS. Audi S1 EKS RX Quattro wykorzystuje produkowany przez KYB elektroniczny system wspomagania układu kierowniczego (EPS), który jest wysoce pożądany w sportach motorowych. Logo KYB widoczne jest zarówno na samochodzie wyścigowym EKS, jak i na ciężarówce serwisowej.

W skład zespołu EKS wchodzi dwóch kierowców – właściciel Szwed Mattias Ekström i Norweg Andreas Bakkerud.

Szwedzki kierowca Mattias Ekström zdobył mistrzostwo w 2016 roku, a sezon 2017 zakończył na drugim miejscu. Dwukrotny mistrz DTM dorastał, uczestnicząc w rallycross i wiele lat swojej młodości poświęcił wyścigom RX. Obecnie ma 39 lat i ponad 20 lat doświadczenia jako kierowca rajdowy.

Andreas Bakkerud ma 26 lat, po 8 latach rywalizacji w kartingu jako piętnastolatek postanowił spróbować sił w rallycros, gdzie zaczął odnosić sukcesy. Jest jedynym kierowcą World RX, który zdobył maksymalną liczbę punktów na wszystkich etapach podczas weekendowych zawodów w 2016 roku w Norwegii – wygrał wszystkie cztery rundy kwalifikacji, półfinał i finał. W 2017 roku finiszował na 6 pozycji jako kierowca Forda Focusa RS.

 

© KYB

 

EKS bierze udział w rywalizacji WRX od 2014 roku. W sezonie 2016 wygrał Mistrzostwa Drużynowe, budząc tym samym oczekiwania dotyczące przyszłych perspektyw zespołu. W 2017 roku uplasował się na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej.

Od 2015 roku KYB dostarcza zespołowi systemy EPS oraz zapewnia wsparcie techniczne. Rallycross składa się z 12 dwudniowych zawodów sportowych rozgrywanych na całym świecie, które stanowią mieszankę wyścigów rajdowych i torowych. Kierowcy mają do dyspozycji samochody RX Supercars o mocy ponad 600 KM i przyspieszaniu od 0–100 km/h w czasie krótszym niż dwie sekundy. W 2014 r. WRX śledziło około 11,4 miliona widzów w całej Europie, mogąc oglądać bezpośrednie transmisje wszystkich 12 rund.

www.kyb-europe.com

Źródło: Informacja prasowa KYB

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę