Kolejny rekordowy wynik sprzedaży Audi

11.9.2015

Kluczyki do samochodów Audi w ubiegłym miesiącu odebrało aż 128 650 kierowców (wzrost o 2,7 procent) i był to rekordowy sierpień w całej historii firmy.

Bardzo dobre wyniki sprzedaży w Europie (+6,9 procent) oraz w Ameryce (+10,0 procent), zrekompensowały osłabioną koniunkturę w przypadku pojedynczych rynków, takich jak Chiny (- 4,1 procent) czy Rosja (- 15,4 procent). Od początku roku, na zakup Audi zdecydowało się 1 177 100 klientów na całym świecie, co podnosi wyniki sprzedaży o 3,4 procent.

Już w pierwszej połowie nadchodzącego roku, Audi wprowadzi na sam tylko rynek chiński ponad dziesięć nowych modeli. W zamierzeniach wypracowywać będą one niemal dwie trzecie aktualnego wolumenu sprzedaży marki Audi w tym kraju. W ubiegłym miesiącu, na zakup Audi w Państwie Środka zdecydowało się 45 196 klientów, czyli o 4,1 procent mniej niż w porównywalnym okresie ubiegłego roku. Mimo to, sprzedaż 361 316 egzemplarzy Audi (- 0,8 procent) w Chinach od początku roku, ugruntowuje czołową pozycję Audi w segmencie samochodów premium w tym kraju.

Korzystny dla Audi trend utrzymywał się również w Europie Zachodniej. W sierpniu odnotowano znaczne poszerzenie kręgu odbiorców aut z czterema pierścieniami w logo (7,7 procent). Kluczyki do samochodu odebrało w tym okresie 41 400 kierowców. Przyczyną wzrostu jest z pewnością wysoki popyt na modele Audi klasy luksusowej. Sprzedaż luksusowych limuzyn A6, A7, A8 i Q7 zwiększyła się łącznie o 30,7 procent i wyniosła około 7250 egzemplarzy. Na tle wszystkich rynków zdecydowanie wyróżniają się Niemcy (+13,5 procent, 15 934 egzemplarzy). W ostatnich ośmiu miesiącach, sprzedaż Audi wzrosła w Europie Zachodniej o 4,7 procent do poziomu blisko 498 900 aut.

Sytuacja w Polsce przedstawia się również bardzo korzystnie. W sierpniu zostały zarejestrowane 574 samochody Audi, co oznacza wzrost sprzedaży o ponad 23 % w stosunku do analogicznego miesiąca roku minionego. Od stycznia od końca sierpnia Audi wprowadziło na rynek 5015 samochodów, zwiększając swoją sprzedaż o ponad 10 %. Niezmiennie najpopularniejszym modelem premium rejestrowanym w Polsce jest Audi Q5. Od początku roku sprzedano 1127 egzemplarzy tego SUV-a. Również modele Audi A3 (637 szt.) i Audi A6 (794 szt. ) są liderami swoich segmentów rynkowych.

Źródło: Audi

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę