Jak prawidłowo wybierać klocki hamulcowe?

Jak prawidłowo wybierać klocki hamulcowe? Steinhof

Rynek części zamiennych oferuje wiele opcji. Jak prawidłowo wybierać klocki hamulcowe, żeby pasowały one do stylu jazdy i tarcz hamulcowych? W dzisiejszym poradniku Steinhof odpowiadamy na to pytanie. 

Klocki hamulcowe są elementem eksploatacyjnym, dlatego czasem może pojawić się pokusa, aby szukać możliwie najtańszych zamienników. Nadmierna oszczędność bardzo często odbija się na sprawności takich referencji. W związku z tym przy wyborze klocków hamulcowych opłaca się postawić na rozsądek i zdecydować się na optymalny balans pomiędzy najwyższą jakością, a przystępną ceną.

Powiązane firmy

Steinhof Sp. z o.o.

Klocki hamulcowe muszą spełniać określone parametry

Wszystkie klocki hamulcowe dopuszczone do użytku na drogach publicznych muszą mieć ważną homologację. Określa ona minimalne parametry niezbędne do pozytywnej opinii. Oczywiście to od producenta zależy, jak bardzo powyżej minimum określonego przez regulamin znajdują się jego klocki hamulcowe.

W Steinhof robimy wszystko, aby klocki hamulcowe do pojazdów ciężarowych i aut osobowych spełniały najwyższe standardy jakości. Dlatego technologia produkcji to przede wszystkim automatyzacja na najwyższym poziomie.

Kilkadziesiąt pras o sile nacisku do 800 ton są ważnym elementem produkcji. Każdy etap procesu technologicznego kontrolowany jest przez specjalistyczne laboratorium oraz nadzorowany przez wewnętrzny ośrodek badań i rozwoju.

Klocki hamulcowe to wysoka skuteczność hamowania, niskie zużycie w trakcie eksploatacji, stabilny współczynnik tarcia, odporność na zjawisko fadingu oraz niski poziom hałasu i wibracji dzięki stosowaniu specjalnych nakładek i lakierów antypiskowych. W ofercie Steinhof znajdują się klocki hamulcowe do samochodów osobowych i ciężarowych.

Jak prawidłowo wybrać klocki hamulcowe?

Wybór klocków hamulcowych jest łatwą decyzją, jeśli wiemy, co musimy wziąć pod uwagę. W Steinhof proces zakupowy jest bardzo prosty, ponieważ w katalogu znajdują się dokładne informacje, jakie klocki hamulcowe pasują do konkretnej marki auta. Ze względu na dużą trwałość oferowanych klocków hamulcowych są one uniwersalnym wyborem dla większości stylów jazdy. Również testy klocków hamulcowych Steinhof w rajdach samochodowych pokazują, że są one wytrzymałe w trakcie ekstremalnego użytkowania. 

Istotnym elementem przy decyzji o zakupie są homologacje i certyfikaty. Klocki hamulcowe Steinhof spełniają najwyższe normy. A dodatkowo w opakowaniu znajdziemy kartę gwarancyjną oraz instrukcję montażu.

Oferta klocków hamulcowych Steinhof powstała w taki sposób, aby sprostać większości wymagań klientów. W katalogu znajdują się referencje dla najpopularniejszych pojazdów spotykanych na polskich i europejskich drogach. Klocki hamulcowe zaprojektowaliśmy w ten sposób, aby połączyć ze sobą trzy najważniejsze z punktu widzenia klienta aspekty w trakcie podejmowania decyzji o zakupie. 

Po pierwsze skuteczność hamowania. Tutaj oferujemy sprawność porównywalną z produktami stosowanymi na pierwszy montaż. Po drugie żywotność klocków hamulcowych. W tym aspekcie klocki hamulcowe Steinhof przejeżdżają długie dystanse i utrzymują one swoje parametry do końca okresu użytkowania. Na końcu pozostaje równie ważny parametr - cena. W tym obszarze Steinhof również pozytywnie wyróżnia się na tle innych produktów dostępnych na rynku. Dlatego jest często wybierany przez klientów – mówi Dawid Tarchała, Kierownik działu Badań i Rozwoju w Grupie Steinhof.

Źródło: Steinhof

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę