Inteligentne opcje łączności w BMW

CentrumPR
27.7.2016

We współpracy z Deutsche Telekom firma BMW wprowadziła w tym miesiącu nowe rozwiązania wykorzystujące ultraszybki standard łączności LTE, hotspot Wi-Fi oraz nową kartę eSIM.

Oferowany przez BMW zainstalowany w samochodzie hotspot Wi-Fi umożliwia ultraszybkie surfowanie po Internecie. Pozwala on na ustanowienie zabezpieczonego hasłem, ultraszybkiego połączenia internetowego w samochodzie, do którego można dołączyć maksymalnie 10 urządzeń. Dzięki temu również pasażerowie mogą cieszyć się komfortowym dostępem do usług internetowych bez konieczności posiadania własnej karty SIM. Użytkownicy usług i aplikacji BMW ConnectedDrive mogą zamówić połączenie danych z hotspotem Wi-Fi bezpośrednio na portalu HotSpot Drive firmy Deutsche Telekom. Ultraszybkie połączenie internetowe w technologii LTE zostanie ustanowione wewnątrz samochodu z wykorzystaniem nowej karty eSIM. W przeciwieństwie do konwencjonalnej karty SIM kartę eSIM można w razie potrzeby ponownie skonfigurować bez konieczności wymiany karty. W zintegrowaną funkcję Hotspot Wi-Fi jako pierwsze zostały wyposażone samochody serii BMW 7, które weszły na rynek w październiku 2015 roku. Od lipca 2016 roku ta funkcja dostępna jest również dla wielu innych modeli BMW.

Funkcja eCall dostępna również dla motocykli

Dział BMW Motorrad planuje wprowadzić do swojej oferty motocykle wyposażone w moduł telefonii mobilnej LTE, zaprojektowany z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa jazdy. W przyszłości możliwe będzie również udostępnianie usług łączności za pośrednictwem monitora centralnego motocykla lub skutera w ramach usługi BMW Motorrad ConnectedRide, dzięki czemu wszystkie dane potrzebne podczas jazdy będą wyświetlane tak skutecznie, jak to tylko możliwe w przypadku motocykla. Prace nad wymaganymi technologiami łączności są obecnie prowadzone we współpracy z Deutsche Telekom. Niewykluczone, że w przyszłości systemy nawigacji będą umożliwiać wyświetlanie informacji dotyczących bezpieczeństwa, takich jak przykładowo wczesne ostrzeżenie o końcu zatoru drogowego za zakrętem.

Na rok 2017 dział BMW Motorrad planuje premierę systemu eCall (inteligentne połączenie alarmowe). Podobnie jak w przypadku samochodów osobowych BMW wszystkie dane wymagane przez służby ratownicze będą przesyłane do BMW Call Centre w celu uruchomienia procedury ratunkowej w razie wypadku. Ponadto połączenie głosowe z kierowcą umożliwia natychmiastowe przekazanie dodatkowych informacji.

Aplikacja SmartHome łączy pojazd BMW z systemem domu inteligentnego

Aplikacja SmartHome oferowana przez Deutsche Telekom pozwala użytkownikom na sterowanie funkcjami domowymi za pomocą telefonu komórkowego. Dostępna od 2015 roku aplikacja wchodzi w skład usług BMW ConnectedDrive. Za pośrednictwem połączenia z Deutsche Telekom jej użytkownicy mogą na przykład regulować poziom oświetlenia lub ogrzewania domu. Kierowcy mogą włączyć światło w budynku przed wjazdem do garażu albo ustawić temperaturę pomieszczeń na określonym poziomie jeszcze przed przybyciem do domu. Integracja aplikacji zewnętrznych za pośrednictwem usługi BMW ConnectedDrive umożliwia włączenie opcji sterowania funkcjami domowymi do systemu operacyjnego pojazdów BMW. Dzięki takiemu rozwiązaniu zawartość smartfona kierowcy można wyświetlać na monitorze centralnym pojazdu, a regulacja wszystkich opcji odbywa się w sposób intuicyjny, bezpieczny i komfortowy za pośrednictwem kontrolera iDrive.

Źródło: BMW, Mototarget.pl

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę