Innowacje dla zrównoważonej mobilności: Toyota Open Labs
Toyota Open Labs to inicjatywa Toyota Motor Europe (TME), która wspiera startupy tworzące rozwiązania na rzecz zrównoważonej mobilności przyszłości. 4 września w Paryżu zaprezentowane zostaną innowacje pierwszej grupy tegorocznych uczestników.
Z setek zgłoszeń do tegorocznej edycji Toyota Open Labs wyłoniono przedsięwzięcia, które najlepiej realizują założenia programu z zakresu mobilności dla wszystkich. W grupie firm o unikalnym podejściu znalazły się Andyamo, Okeenea, Genny Mobility, hlpy, Hive Power oraz Shippeo. 4 września w Paryżu podczas Toyota Open Labs Demo Days startupy będą miały okazję zaprezentować swoje projekty oraz przedstawić postęp w pracach nad swoimi rozwiązaniami.
– Dzięki tym innowacjom będziemy mogli rozwiązać problemy społeczne i wykonać kolejny krok naprzód w dziedzinie mobilności. Siłą programu Toyota Open Labs jest łączenie startupów z przedsiębiorstwami z ekosystemu Toyoty, co pozwala skalować innowacje i przyczynia się do realizacji zasad zrównoważonego rozwoju – powiedziała Monica Perez Lobo, wiceprezes Toyota Motor Europe ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju.
Wśród partnerów Toyota Open Labs są m.in. Toyota Tsusho Europe, spółka Toyoty odpowiedzialna za handel i łańcuchy dostaw, KINTO Europe, marka zajmująca się mobilnością, Woven Capital, globalny fundusz inwestycyjny Toyoty oraz Toyota Mobility Foundation.
Wyjątkowe projekty na rzecz mobilności
Wyłonione startupy mają wyjątkowe podejście do kluczowych aspektów związanych z mobilnością. Andyamo to planer podróży dla osób z ograniczoną mobilnością, w tym także osób starszych, rodzin z wózkami dziecięcymi i niemowlęcymi czy osób z niepełnosprawnością, który agreguje najpotrzebniejsze informacje o trasach, biorąc pod uwagę charakterystykę tras i środków transportu. Okeenea to aplikacja mobilna, która poprawia orientację w terenie i nawigowanie osobom z ograniczoną mobilnością, Geeny mobility stworzyło stylowy i łatwy w prowadzeniu pojazd Geeny ZERO.
MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE
HivePower proponuje równoważenie sieci z wykorzystaniem technologii Vehicle-to-Grid i algorytmów sztucznej inteligencji, które umożliwiają optymalizację zużycia, a także integrację z inteligentnymi budynkami i inteligentnymi urządzeniami. hlpy digitalizuje usługi związane z pomocą drogową w przypadku awarii lub wypadku, a także zapewnia kompleksową pomoc w razie unieruchomienia auta. Schippeo to firma specjalizująca się w dziedzinie logistyki i spedycji, która ma technologię umożliwiającą pełne zarządzanie przesyłkami, w tym precyzyjnym monitorowaniem emisji CO2 i gazów cieplarnianych.
Źródło: Toyota