Polska Grupa Motoryzacyjna obecna na Horizon4Poland

Polska Grupa Motoryzacyjna obecna na Horizon4Poland Polska Grupa Motoryzacyjna

Zakończyła się konferencja Matchmaking Horizon4Poland’23 - największe wydarzenie matchmakingowe w Polsce, które przyciągnęło firmy, instytucje badawczo-rozwojowe i inne podmioty zainteresowane udziałem w Programie HoryzontEuropa.

Horizon4Poland to wydarzenie matchmakingowe skierowane do biznesu i branży naukowej. Formuła wydarzenia przybliża uczestnikom zagadnienia związane z programem Horyzont Europa, umożliwia poznanie oferty Branżowych Punktów Kontaktowych oraz pozwala na pozyskanie partnera międzynarodowego. Konferencja odbyła się 21-22 listopada 2023 r. w Fabryce Norblina w Warszawie. 

Horizon4Poland’23 stwarza przestrzeń łączącą przedsiębiorców i instytucje wiodące w obszarze innowacji w Polsce z partnerstwami europejskimi i partnerami zagranicznymi, a tym samym zwiększenie aktywności w konkursach programu Horyzont Europa. 

W ramach sesji zorganizowanej przez Branżowy Punkt Kontaktowy "Czysta i inteligentna mobilność” Dyrektor Zarządzający Polska Grupa Motoryzacyjna – Bartosz Mielecki moderował panel dyskusyjny zatytułowany „Droga do partnerstw 2ZERO i CCAM".

Celem panelu było zaprezentowanie dwóch Partnerstw Europejskich działających w obszarze mobilności, czyli CCAM (Connected, Cooperative and Automated Mobility - Połączona, Współpracująca i Zautomatyzowana Mobilność) i 2ZERO i pokazanie jakie korzyści niesie przyłączenie się do nich. Okazuje się, że stwarzają one wiele okazji do tego, by być na bieżąco z planami dużych graczy w obszarze transportu niskoemisyjnego i automatyzacji transportu, a także pozwalają na postawienie pierwszych kroków we wspólnych projektach w ramach Programme Horizon Europe.

Źródło: Polska Grupa Motoryzacyjna

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę