IAV rozpoczyna działalność we Wrocławiu i Opolu

IAV rozpoczyna działalność we Wrocławiu i Opolu IAV

Berlińska firma technologiczna IAV otworzyła 9 lutego 2023 r. swój oddział we Wrocławiu. Przedstawiciele firmy spędzili kilka dni we Wrocławiu, aby zapoznać się z regionem. Do końca 2025 r. w IAV we Wrocławiu i Opolu ma pracować ok. 300 pracowników.

IAV Polska będzie działać przede wszystkim w obszarach:

  • testowania i aplikacji pojazdów,
  • rozwoju elektroniki i oprogramowania
  • zarządzania projektami i wsparcia.

Jesteśmy podekscytowani tutejszymi możliwościami – powiedział dr Uwe Horn, prezes IAV i dyrektor ds. zasobów ludzkich, po czwartkowej rozmowie z prezydentem Jackiem Sutrykiem we wrocławskim ratuszu. – Dziękujemy, że zostaliśmy powitani z otwartymi ramionami i że mogliśmy osobiście poznać naszych partnerów. To początek naszej wspólnej drogi do sukcesu.

Dr Uwe Horn kontynuuje: – Prężnie działa tu scena start-upowa – dlatego region nazywany jest Polską Doliną Krzemową. Innowacja dosłownie wisi tu w powietrzu. Są tu dobrze wyszkolone młode kadry, a środowisko z międzynarodowymi firmami z sektora IT i motoryzacyjnego idealnie pasuje do IAV.

Dla nas Polska jest ważnym elementem naszej międzynarodowej strategii. Nasi klienci są aktywni na całym świecie i oczekują od nas tego samego. Polska, ze swoją siłą innowacyjną i bliskością naszej centrali w Berlinie, jest idealnym partnerem na wysokości wzroku.

IAV Polska została formalnie powołana 1 grudnia 2022 roku i jest reprezentowana przez Ralfa Minowa i Simona Heine jako dyrektorów zarządzających. Pierwsi pracownicy już rozpoczęli pracę, a na bieżąco dołączą do nich kolejni. 

Na zdjęciu otwierającym spotkanie władz Wrocławia i przedstawicieli firmy IAV z udziałem m.in. prezydenta Jacka Sutryka i Uwe Horna, dyrektora zarządzającego i dyrektora ds. pracy IAV.

Źródło: IAV

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę