Hummer wraca na rynek w wersji elektrycznej

Hummer wraca na rynek w wersji elektrycznej General Motors

Coraz więcej firm chce produkować samochody elektryczne w większych wersjach – SUV oraz Pickup. W związku z tym, General Motors wskrzesiło markę Hummer, która wraca na rynek wyposażona w trzy silniki elektryczne. Dowiedz się więcej o nowych modelach i zastosowanych rozwiązaniach technologicznych w tych innowacyjnych samochodach.

 

Ogromna moc i dużo zabawy

Marka Hummer, należąca do General Motors, która przestała być produkowana w 2010 r., ma powrócić w 2022 r. w wydaniu całkowicie elektrycznym. Najpierw w wersji Pickup, potem zaś jako SUV. Bestia ta będzie mogła poszczycić się mocą 1000 koni mechanicznych, a układ napędowy zostanie oparty na trzech silnikach elektrycznych. Po naładowaniu, auto będzie mogło przejechać dystans ok. 560 km. Do setki zaś ma rozpędzać się w 3 sekundy, dzięki specjalnemu trybowi jazdy Watts to Freedom Launch Control. Realny moment obrotowy, szacowany jest na 1356 Nm . Co jeszcze z ciekawostek dotyczących tego modelu? Hummer EV posiada  zdejmowane panele dachowe, opcjonalne regulowane zawieszenie pneumatyczne i wyjątkową funkcję czterech kół skrętnych, która pozwala mu na jazdę po przekątnej. Wszystko to sprawia, że fani off-roadu będą mieć nie lada zabawę.
Elektryczne pickupy są na celowniku wielu innowacyjnych przedsiębiorstw - Riviana, Bollingera oraz Tesli, a także uznanych producentów samochodów, takich jak Ford. Wszyscy przygotowują się do wejścia na rynek w tym wschodzącym segmencie.

Premiera Hummera EV

Hummer EV będzie całkowicie nowym modelem w linii GMC. Wejdzie do sprzedaży jesienią 2021 roku i początkowo, dostępny będzie tylko najdroższy model Edition 1; mniej kosztowne wersje zaś pojawią się w ofercie od 2022 roku.

Ceny modeli podane w dolarach:

  • Hummer EV2  - $79,995
  • Hummer EV2X - $89,995
  • Hummer EV3X - $99,995
  • Edition 1 - $112,595

Edition 1 wyposażona zostanie we wszystkie najlepsze elementy oferowane w Hummerze EV, w tym regulowane zawieszenie pneumatyczne, pół-autonomiczny tryb jazdy Super Cruise, elektrycznie sterowaną pokrywę bagażnika oraz ogromny, 13,4-calowy wyświetlacz infotainment. Hummer EV3X będzie następnym, który zostanie wprowadzony na rynek i jest zaplanowany na jesień 2022 roku; Hummer EV2X i Hummer EV2 mają mniej wydajny dwusilnikowy układ napędowy i wejdą do sprzedaży odpowiednio w 2023 i 2024 roku. Prototypy samochodów zostały przetestowane przez przedstawicieli branży motoryzacyjnej, którzy twierdzą, iż są zachwyceni ich osiągami. Czekamy zatem na więcej testów i opinie od użytkowników tychże modeli.

Galeria artykułu

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę