Grupa UFI Filters, poprzez spółkę zależną UFI Filters Hydraulics, przejmuje firmę Friedrichs Filtersysteme GmbH

Grupa UFI Filters przejmuje Friedrichs Filtersysteme GmbH UFI Filters

Grupa UFI Filters, poprzez spółkę zależną UFI Filters Hydraulics S.p.A., przejęła wszystkie udziały w Friedrichs Filtersysteme GmbH. Niemiecka firma produkuje wyroby hydrauliczne dla sektora przemysłowego i posiada siedzibę oraz zakład produkcyjny w mieście Wassenberg, w Nadrenii Północnej-Westfalii.

 

  • Oddział Hydrauliki Grupy UFI Filters przejmuje 100% udziałów w Friedrichs Filtersysteme GmbH
  • Fuzja z niemieckim producentem systemów filtracji dla sektora przemysłowego, morskiego, wiatrowego i górniczego wzmacnia pozycję UFI Filters na rynku

W 30. roku działalności UFI Filters Hydraulics, to przejęcie jest ważnym elementem strategii rozwoju Oddziału Hydrauliki Grupy UFI Filters.

Dzięki temu UFI Filters Hydraulics zyskuje dostęp do kolejnych rynków, a także poszerza swoją ofertę o nowe produkty i patenty. Dotyczy to serii filtrów duplex fluidtech®, manometrów różnicowych deltaP®, produktów do odzyskiwania oparów oleju do turbosprężarek i ekspanderów, tłumików do sprężarek powietrza, filtrów wody dla sektora morskiego i przemysłowego, a także innych rozwiązań w dziedzinie filtracji i wentylacji dla różnych branż, w tym produkcji energii wiatrowej, górnictwa i przemysłu chemicznego.

Dołączając do Grupy UFI Filters, firma Friedrichs Filtersysteme będzie mogła korzystać z pełnego zakresu filtrów, komponentów i technologii Grupy, co pozwoli jej osiągnąć do 2025 r. 15 mln euro przychodu i zwiększyć liczbę pracowników do 50. Ponadto, Oddział Hydrauliki Grupy UFI będzie korzystał z blisko 50-letniego doświadczenia niemieckiej firmy, jak również z synergii wynikającej z opatentowanej filozofii marki Friedrichs Filtersysteme, Fluent Thinking®.

Z oczekiwanym przychodem w wysokości 500 milionów euro w 2022 r., UFI Filters potwierdza tym zakupem również gotowość do zwiększenia działalności na rynku niemieckim.

Giorgio Girondi, Chairman UFI Filters Group, komentuje: – Friedrichs Filtersysteme jest firmą działającą w pełnej synergii z Oddziałem Hydrauliki Grupy i jej markami. Gama materiałów filtracyjnych i produktów opracowanych przez Friedrichs Filtersysteme doskonale łączy się z technologiami i rozwiązaniami stworzonymi w ciągu 30 lat działalności UFI Filters Hydraulics. Ponadto, zakład produkcyjny w Niemczech, które są głównym rynkiem dla tej branży w Europie, wzmocni obecności Grupy w tym kraju.

Źródło: UFI Filters

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę