FormulaUFI – tajemnica skutecznej filtracji UFI Filters

FormulaUFI – tajemnica skutecznej filtracji UFI Filters UFI Filters
5.5.2021

UFI Filters, lider w dziedzinie filtracji i zarządzania termicznego w pojazdach z napędem spalinowym, elektrycznym i hybrydowym, dzięki regularnym inwestycjom w prace badawczo-rozwojowe ma ponad 20-letnie doświadczenie w produkcji mediów filtracyjnych.

Marka FormulaUFI obejmuje całe know-how firmy z zakresu filtracji, a nazwa ta została użyta dla wybranych materiałów opracowanych w centrum innowacji. Wśród nich znajdują się rozwiązania stworzone przez UFI, które spełniają wymagania największych producentów z branży motoryzacyjnej.

Zgodnie z określonymi parametrami, w zakresie filtracji paliwa, powietrza silnikowego, oleju, powietrza w kabinie i układów hydraulicznych, są one dostosowywane do samochodów osobowych i ciężarowych lub pojazdów przemysłowych.

FormulaUFI.EXTREME

Medium filtracyjne o ekstremalnej wydajności, również w najtrudniejszych warunkach użytkowania. Zostało ono stworzone z materiału filtracyjnego na bazie syntetycznej, wyprodukowanego w procesie meltblown, a jego skuteczność wynika z rozkładu i rozmiaru włókien, które są projektowane w zależności od zastosowań. FormulaUFI.EXTREME gwarantuje skuteczność filtracji powyżej 99,5% w przypadku filtracji paliwa i jest kompatybilne z biodieslem. Medium można stosować również w filtrach oleju, w celu zmniejszenia utraty ciśnienia oraz w filtrach powietrza, takich jak MULTITUBE, do zastosowań w samochodach Porsche, Great Walls i Maserati, dla zagwarantowania najlepszej filtracji w ograniczonej przestrzeni i dłuższej trwałości.

FormulaUFI.STRATIFLEX

Najbardziej rewolucyjne rozwiązanie opracowane przez UFI Filters, będące warstwowym układem różnych materiałów, takich jak celuloza, włókna szklane i tkaniny hydrofobowe. Dzięki połączeniu z włóknami meltblown, zastosowanymi w FormulaUFI.EXTREME, StratiFlex jest najbardziej skutecznym medium separującym wodę z oleju napędowego, jak w przypadku produktu GEN2 Plus do samochodów Alfa Romeo i Nissan. Natomiast zastosowane w filtracji oleju, zapewnia najlepszą wydajność i dłuższą żywotność. Medium może być również wykorzystane w filtrach kabinowych, takich jak UFI ARGENTIUM.

FormulaUFI – tajemnica skutecznej filtracji UFI Filters zdjęcie w treści artykułu

FormulaUFI.MICRON

Medium filtracyjne z włókna szklanego, czasami łączonego z innymi włóknami syntetycznymi, oferujące wysoką skuteczność filtracji najmniejszych cząsteczek. Stosowane w filtrach oleju, takich jak do silnika Jaguara AJ133, zapewnia optymalną wydajność, poprzez ograniczenie cząstek stałych w oleju, powstających wskutek tarcia elementów silnika. Zapobiega to zatykaniu filtra, zapewniając dłuższy okres eksploatacji i mniejsze spadki ciśnienia w układzie smarowania. Medium może być również stosowane w filtrach blow-by, ponieważ dzięki materiałowi oleofobowem jest ono odporne na oddziaływanie kwaśnego środowiska gazów blow-by.

FormulaUFI.WEB

Filtr złożony z metalowej siateczki wychwytującej zanieczyszczenia, jak w przypadku przekładni automatycznej firmy ZF i przekładni hybrydowej (DHT) Geely. Siateczka jest solidna, wytrzymała i odporna na gorące płyny. Gwarantuje ona niskie spadki ciśnienia przy wysokich prędkościach przepływu, dzięki czemu nadaje się nawet do najbardziej ekstremalnych zastosowań, na przykład w pojazdach wyścigowych.

FormulaUFI.H2O

Materiał filtracyjny oferujący wysoką zdolność separacji wody, za sprawą bazy z włókien celulozowych połączonych z włóknami syntetycznymi lub z włóknami szklanymi, jak w przypadku filtra oleju napędowego do Forda F-Max Euro 6. Zapewnia on skuteczność filtracji na poziomie 99,5% dla cząsteczek o wymiarach do 4 mikronów. W połączeniu z innymi materiałami (StratiFlex) typu meltblown, oferuje najwyższą skuteczność filtracji.

FormulaUFI – tajemnica skutecznej filtracji UFI Filters zdjęcie w treści artykułu

FormulaUFI.CELL

Podstawowa technologia wykorzystująca naturalne surowce. Materiał jest wykonany z celulozy połączonej z włóknami syntetycznymi lub z włóknami szklanymi, jak w przypadku filtra olejowego do silników MAN D15 lub Weichai H2, H3 i H5. Gwarantuje on doskonałą skuteczność filtrów olejowych i benzynowych, a także filtrów powietrza, w których zmniejsza palności.

FormulaUFI – tajemnica skutecznej filtracji UFI Filters zdjęcie w treści artykułuŹródło: UFI

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę