Ford zatwierdza opony zimowe Continental do Mustanga, Focusa i Explorera

Nowe opony zimowe od Continental

Ford zatwierdził opony zimowe premium firmy Continental do swoich najnowszych modeli Explorer, Fiesta, Focus, Mustang i Puma. Dla tych pięciu modeli WinterContact TS 870 i WinterContact TS 870 P można zamówić bezpośrednio u dealerów 
 

  • WinterContact TS 870 i TS 870 P zapewniają doskonałe osiągi niezależnie od pogody, umożliwiając precyzyjne kierowanie i zapewniając dobry margines bezpieczeństwa
  • Najnowsze generacje opon zimowych Continental zapewniają lepszą przyczepność i krótszą drogę hamowania na lodzie i śniegu
  • Znacznie dłuższa żywotność opon niż w poprzednich modelach

Oba modele opon zimowych zapewniają wyjątkowo bezpieczne prowadzenie na suchej nawierzchni i na śniegu, a także krótką drogę hamowania na lodzie. Ponadto imponują one w każdych warunkach pogodowych precyzją kierowania i dobrymi rezerwami bezpieczeństwa. Seria niezależnych testów opon zimowych dała oponom Continental WinterContact TS 870 i WinterContact TS 870 P najwyższe noty w 2022 roku.

W testach WinterContact TS 870 i TS 870 P uzyskały lepsze właściwości

Eksperci z firmy Continental zaprojektowali od podstaw opony WinterContact TS 870 i WinterContact TS 870 P, optymalizując jednocześnie wzór bieżnika i mieszankę gumową. Droga hamowania WinterContact TS 870 na lodzie jest o 3% krótsza niż w poprzednim modelu, a prowadzenie na śniegu poprawiło się o 5%. Zapewnia również lepszą przyczepność na śniegu i żywotność opony dłuższą o 10%. W przypadku WinterContact TS 870 P liczba ta jest aż o 16% wyższa niż w przypadku poprzednika.

Ulepszone właściwości Continental WinterContact TS 870 wielokrotnie przekonały niezależnych testerów. W brytyjskim magazynie motoryzacyjnym Ekspres automatyczny, zapewniła sobie najwyższą pozycję w sześciu dyscyplinach testowych – w tym hamowania na śniegu, koła na śniegu, oporu toczenia, prowadzenia na suchej nawierzchni, koła na mokrej nawierzchni i aquaplaningu – i tym samym została uznana za najlepszą oponę zimową sezonu. Z kolei niemiecki  ADAC uznał ją za "najbardziej wyważoną oponę w teście".

WinterContact TS 870 P również zapewnił sobie miejsce na podium zwycięzców, a specjalistyczne magazyny Auto Bild Allrad i Auto Bild Sportscars wyróżniły ją za krótką drogę hamowania na śniegu i sportowe, dynamiczne prowadzenie na mokrej nawierzchni. Testerzy chwalili również wyjątkowo niskie opory toczenia.

Opony WinterContact TS 870 i WinterContact TS 870 P są dostępne u dealerów opon w wielu krajach dla różnych marek samochodów i ich modeli. WinterContact TS 870 nadaje się do samochodów kompaktowych, średniej wielkości i luksusowych samochodów klasy podstawowej. WinterContact TS 870 P to idealne rozwiązanie do sedanów, SUV-ów i samochodów sportowych. Stabilna konstrukcja sprawia również, że opona ze względu na swoją konstrukcję idealnie nadaje się do cięższych pojazdów z napędem elektrycznym.

Źródło prasowe: Continental

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę