Firma Gates rozszerza ofertę o nowe przewody i węże

Gates
15.1.2019

W pierwszym kwartale 2019 roku oferta Gates wzbogaci się o ponad 1500 nowych numerów katalogowych, które będą stanowić pierwszy etap długoterminowego programu poszerzania asortymentu przewodów i węży.

Każda nowa część będzie spełnieniem rzeczywistych potrzeb rynku na poziomie warsztatów. To krok, który zapewni szeroki wybór rozwiązań dla mechaników i nowe możliwości sprzedażowe dla dystrybutorów. Pierwsza partia nowych przewodów i węży o jakości OE obejmie różne grupy produktów Gates. Będą to:

  • mdułowe przewody układów chłodzenia,
  • przewody kształtowane,
  • przewody turbosprężarki.

Modułowe przewody układów chłodzenia – wraz z szybkozłączami, zaworami, ogranicznikami przepływu, portami czujników i innymi plastikowymi komponentami – stały się typowym wyposażeniem wielu pojazdów wyprodukowanych w okresie ostatnich 5–10 lat. Nowe części robią wrażenie bardziej skomplikowanych od swoich poprzedników, ale ich wymiana i instalacja są dość proste.

Przewody kształtowane (tradycyjna konstrukcja pozbawiona plastikowych łączników) jako stały element asortymentu firmy Gates stanowią ważną część programu ekspansji. Przewody turbosprężarek przeznaczone do pojazdów osobowych są nowością w ofercie firmy Gates. Ich wprowadzenie jest elementem ogólnej strategii firmy, która zakłada zdobycie pozycji marki pierwszego wyboru dla zamienników przewodów i węży.

Reklama

Rozwój strategiczny

Poszerzenie oferty przewodów modułowych oraz wprowadzenie węży turbosprężarek do samochodów jest efektem przejęcia firmy Rapro, do którego doszło na początku 2018 roku. Jako wyspecjalizowany producent przewodów kształtowanych i modułowych o jakości OE, firma Rapro cieszy się reputacją zaufanego dostawcy zamienników do klientów w ponad 40 krajach. Przejęcie Rapro pozwoliło połączyć doświadczenie tej firmy w produkcji części formowanych wtryskowo oraz części gumowych o jakości wyposażenia OE z dorobkiem firmy Gates w zakresie produkcji innowacyjnych i technologicznie zaawansowanych rozwiązań do przenoszenia mocy i napędów hydraulicznych.

Reklama

Produkty, na które jest duży popyt

Nowe numery katalogowe są przeznaczone do wszystkich popularnych modeli takich marek jak BMW, Mercedes, Volkswagen/Audi i Land Rover. Wkrótce po zakończeniu okresu gwarancji węże i przewody zaczynają wykazywać pierwsze objawy zużycia, a właściciele samochodów stają się potencjalnymi klientami niezależnych zakładów mechanicznych. – Niezależni dystrybutorzy części z łatwością powiążą nowe przewody modułowe i przewody turbosprężarki z istniejącymi numerami katalogowymi części OE, które zostały już rozpoznane przez Gates jako części, które się psują – wyjaśnia Jacob Tucker, menedżer produktu w Gates. – Instalatorzy będą kupować zamienniki o jakości OE od znanego producenta części OE po cenach z rynku wtórnego.

Konstrukcja najnowszych układów chłodzenia OE jest często zależna od modelu i zawiera skomplikowane, łączone przewody, które nie są zbyt trwałe i wcześnie ulegają awarii. Przewody turbosprężarki to często skomplikowane podzespoły wyposażone w szybkozłączki i wykonane z różnych materiałów, odpornych na wysokie temperatury. Sprężone powietrze porywa cząstki oleju z różnych elementów układu turbosprężarki i odkłada je na wewnętrznej ściance przewodu, co z czasem prowadzi do wydmuchu lub przerwania przewodu.

Większe zyski

– Skłonność producentów do montowania modułowych przewodów w pierwszym wyposażeniu stworzyła rzadką okazję dla niezależnych dystrybutorów części i mechaników samochodowych – konkluduje Jacob Tucker, menedżer produktu w Gates. – Instalatorzy już teraz dobrze sobie radzą z tymi bardziej skomplikowanymi przewodami. Zmienia się jednak to, że zamienniki części OE można już zamawiać u niezależnych dystrybutorów, bez korzystania z sieci OE.

Źródło: Informacja prasowa Gates

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę