Filtry UFI do Hyundai Tucson

Nowa generacja filtrów paliwa do silników Diesla UFI Filters

Technologia filtracji UFI Filters po raz kolejny została wybrana przez czołowego producenta samochodów, tym razem filtr paliwa UFI trafił na pierwszy montaż do Hyundai Tucson, najpopularniejszego kompaktowego SUV-a w Europie w 2022 r.
 

Według danych opublikowanych przez JATO Dynamics, firmę specjalizującą się w badaniach biznesowych sektora motoryzacyjnego, w ubiegłym roku na starym kontynencie zarejestrowano 150.803 modeli Tucson. To potwierdza, że obecnie czwarta wersja samochodu koreańskiej marki jest najpopularniejszym pojazdem sportowo-użytkowym w swoim segmencie.

Podobnie jak w przypadku wcześniejszych generacji, drugiej i trzeciej, Hyundai postawił na niezawodną ochronę silnika gwarantowaną przez system filtracji UFI Filters.

Nowa generacja filtrów paliwa do silników Diesla

UFI Filters dostarcza system filtracji oleju napędowego jako oryginalne wyposażenie do silnika 1.6 CRDi nowego Tucson, jak również do wersji mild hybrid (MHEV). W porównaniu z wcześniejszymi produktami, zaletami nowego modułu są integracja wielu funkcji oraz waga elementu wykonanego z lekkich plastikowych materiałów z ekologicznym wkładem. Czujnik obecności wody, grzałka z materiału ceramicznego oraz czujnik ciśnienia są zgrupowane w górnej części filtra, co pozwala zwiększyć efektywność zarządzenia termicznego.

UFI_Hyundai_Diesel_filter_24.123.00 UFI Filters

Wkład filtracyjny posiada wysoką zdolność separacji wody, poprzez zastosowanie specjalnego materiału w technologii FormuleUFI.Stratiflex, który oddziela cząsteczki wody w oparciu o zasadę koalescencji. Wzmocniony wewnętrzną siatką hydrofobową, filtr blokuje krople wody i kieruje ich opadanie na dno zbiornika modułu, gdzie znajduje się korek spustowy. Czujnik obecności wody precyzyjnie sygnalizuje, kiedy należy go opróżnić.

Technologia filtracji paliwa UFI Filters

Dzięki zakładowi przemysłowemu w Korei, UFI Filters kontynuuje historyczne partnerstwo z marką Hyundai, już od drugiego modelu samochodu Tucson w wersji diesel, który był wyposażony w filtr paliwa z medium filtracyjnym wykonanym w technologii FormuleUFI.Stratiflex.

Moduł UFI do samochodów Tucson produkowanych w latach 2015-2021 składa się z aluminiowej głowicy z czujnikiem ciśnienia i grzałką, a korpus filtra wyposażony jest w czujnik obecności wody.

Całość znajduje się w ramie chroniącej przed uszkodzeniami. Stalowy element filtracyjny łączy dwustopniowy system wykonany w technologii FormulaUFI.Stratiflex - pierwszą barierę dla zanieczyszczeń i wody tworzy medium na bazie celulozy, a drugą hydrofobowa siatka eliminująca pozostałe cząsteczki.

Gwarantowana skuteczność filtracji wynosi ponad 99% dla cząsteczek o rozmiarze 4 μm, separacja wody przekracza poziom 90%, zgodnie z normą ISO 16332, a czujnik sygnalizuje, kiedy konieczne jest oczyszczenie zbiornika na dnie filtra.

Jakość produktów OE na rynek aftermarket

UFI Filters potwierdza tym samym swoją wysoką pozycję wśród producentów samochodów, pokrywając zapotrzebowania 95% światowych firm. Techniczne know-how zdobyte dzięki współpracy przy tworzeniu oryginalnego wyposażenia, jest jedną z głównych zalet na rynku wtórnym. Firma może oferować produkty o jakości OE również niezależnym sieciom sprzedaży części zamiennych. Filtr oleju napędowego do samochodu Hyundai Tucson drugiej generacji jest dostępny w katalogu UFI z oznaczeniem 24.123.00 oraz w katalogu SOFIMA z oznaczeniem S 4123 NR. Obecnie trwają również prace nad wprowadzeniem do katalogu ekologicznego wkładu do najnowszej generacji modelu Tucson.

Źródło: UFI Filters 

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę