Filtry PZL Sędziszów trafią do Afryki i na Bliski Wschód

1.7.2015

Polski producent filtrów - PZL Sędziszów S.A. podpisał umowę i nawiązał współpracę z jednym z większych dystrybutorów części motoryzacyjnych na rynkach afrykańskim i arabskim - firmą FBK Europe Sp. z o.o.

Firma FBK Europe Sp. z o.o., wchodząca w skład ALJ Group, została partnerem handlowym PZL Sędziszów S.A. W ramach podpisanej przez obie firmy umowy, filtry z Sędziszowa będą dystrybuowane na rynki Europy Zachodniej, Półwyspu Arabskiego i Afryki Północnej - zarówno pod własną marką, jak i FBK.
- Podpisanie umowy z FBK Europe to część długoterminowej strategii budowania naszej obecności nie tylko na rynku europejskim, ale także na pozostałych kontynentach – twierdzi Adam Sikorski, prezes PZL Sędziszów S.A. – Nasz zakład stale wdraża nowości, przygotowuje rozwiązania filtracyjne dla nowych modeli samochodów, stąd w orbicie naszych zainteresowań znalazły się nowe rynki zbytu, właśnie w krajach arabskich i afrykańskich. Grupa ALJ, do której należy FBK Europe, posiada rozbudowane struktury sprzedażowe na całym świecie, uczestniczy też w pełnym łańcuchu działań motoryzacyjnych – od produkcji, przez montaż po wyposażenie pojazdów. Współpraca z tak aktywnym i doświadczonym partnerem zapewni nam zatem nie tylko nowe kanały dystrybucji, ale też cenne know-how.
Z uwagi na wzrost udziału rynkowego samochodów produkowanych przez europejskie koncerny na rynkach Bliskiego Wschodu, oferta nowo wdrażanych filtrów Sędziszów znakomicie uzupełni bazę FBK. W ciągu najbliższych miesięcy zostaną wdrożone filtry do samochodów wprowadzonych na rynek od 2014 r.
Obecnie filtry PZL Sędziszów S.A. są eksportowane przede wszystkim na rynki europejskie, m.in.: do Niemiec, Francji, Włoch, Finlandii, na Węgry, Słowację, Białoruś, Rosję i Ukrainę. Spółka stale pracuje nad poszerzaniem zasięgu dystrybucji produktów o nowe kraje, m.in. uczestnicząc w międzynarodowych targach i konferencjach.

Powiązane firmy

PZL Sędziszów S.A.

www.pzlsedziszow.pl

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę