Faurecia inwestuje w rozbudowę i modernizację zakładu w Grójcu

Faurecia rozbudowuje i modernizuje zakład w Grójcu Faurecia
3.1.2022

W połowie grudnia Faurecia otworzyła rozbudowaną strefę socjalną dla swoich pracowników w zakładzie Mechanizmów w Grójcu. W ramach modernizacji związanej z podnoszeniem standardów użytkowych i estetycznych zakładu stworzono nie tylko stołówkę, ale również nową szatnię dla kobiet.

W uroczystym otwarciu nowej części grójeckiego zakładu, zatrudniającego około 1300 osób, udział wzięli m.in. burmistrz miasta Dariusz Gwiazda, samorządowcy, szefowie grójeckich instytucji, dziennikarze, przedstawiciele straży pożarnej oraz policji. Goście mogli przyjrzeć się z bliska efektom prac modernizacyjnych, które istotnie podniosły komfort i jakość pracy pracowników grójeckiej fabryki

Kobiety silnym filarem branży motoryzacyjnej

W zakładach Faurecii kobiety odgrywają niezwykle ważną rolę, dlatego firma angażuje się w otoczenie opieką zatrudnionych w firmie pań. Tym samym stara się przekonywać kolejne z nich do pracy w tej dotąd stereotypowo męskiej branży. Dlatego nowa inwestycja obejmuje zarówno stworzenie nowej i przestronnej stołówki, jak i dedykowanej pracownicom Faurecii szatni. Obecnie w grójeckim zakładzie pracuje 100 kobiet, ale ambicją zakładu jest to, aby w przyszłości było ich znacznie więcej. Praca w zakładzie zajmującym się produkcją prowadnic do samochodów jest wymagająca, jednak stała poprawa jakości i warunków pracy oraz automatyzacja procesu produkcji pozwala podejmować ją także kobietom.

Prace modernizacyjne były niemałym wyzwaniem dla całego zakładu. Bardzo cieszymy się z tego, że otwarcie stołówki i rozbudowa części socjalnej dla pracowników to kolejne przedsięwzięcie poprawiające warunki w naszym zakładzie. Naszą ambicją jest dalszy, dynamiczny rozwój największego w powiecie grójeckim zakładu produkcyjnego, a to nie byłoby możliwe bez naszych pracowników. Weszliśmy na rynek samochodów premium i chcemy już tam pozostać, dlatego rozbudowa zakładu i nowe inwestycje są dla nas niezwykle ważne

mówi Bartosz Jóźwik, dyrektor zakładu Faurecii w Grójcu.

Inwestycje, które zmieniają region

Faurecia, jeden z największych producentów technologii motoryzacyjnych na świecie, w ciągu najbliższych 4 lat zainwestuje w rozbudowę grójeckiej fabryki aż 67 milionów euro. Dziennie grójecka fabryka wykonuje ponad 2 miliony operacji, zajmując się m.in. produkcją prowadnic do foteli samochodowych dla popularnych europejskich marek, takich jak Mercedes, Nissan czy BMW. Zakończenie wartej ponad 1,1 miliona złotych inwestycji jest dowodem na to, że znajdujący się w Grójcu zakład zmienia ergonometrię pracy i odpowiada na potrzeby zatrudnionych.

Źródło: Faurecia

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę