F-150 Lightning zadebiutował jako samochód bezpieczeństwa podczas wyścigu NASCAR w Martinsville

F-150 Lightning samochodem bezpieczeństwa podczas NASCAR Ford
12.4.2022

W miniony weekend całkowicie elektryczna półciężarówka F-150 Lightning, która pomaga zmienić przyszłość Ford Motor Company, zadebiutowała w roli samochodu bezpieczeństwa podczas wyścigu NASCAR Cup Series na torze w Martinsville.

 

  • Całkowicie elektryczny F-150 Lightning był oficjalnym samochodem bezpieczeństwa podczas wyścigu NASCAR na torze wyścigowym w Martinsville.
  • Niemal natychmiastowy moment obrotowy i 563 KM mocy sprawiają, że F-150 Lightning jest świetnie przygotowany do roli samochodu bezpieczeństwa podczas imprez wyścigowych.
  • Produkcja F-150 Lightning już się rozpoczęła, a pierwsze dostawy do klientów zaplanowane są jeszcze tej wiosny. Ford inwestuje ponad 50 mld dolarów w produkcję przełomowych pojazdów elektrycznych dostępnych dla klientów na całym świecie.

Od premiery modelu w maju ubiegłego roku klienci złożyli prawie 200 tys.rezerwacji na F-150 Lightning, który jest częścią stale powiększającego się portfolio pojazdów elektrycznych Forda obejmującego Mustanga Mach-E i E-Transita.

– Ford jest w pełni zaangażowany w elektryfikację, zaś reakcja klientów na F-150 Lightning była tak entuzjastyczna, że ​​nie mieliśmy wątpliwości i podjęliśmy decyzję o wykorzystaniu auta podczas wyścigu NASCAR – powiedziała Jeannee Kirkaldy, kierownik ds. marketingu sportów motorowych w Ford Performance. – Nasi fani kochają półciężarówki, to jedna z rzeczy którą wiemy na pewno! Jesteśmy przekonani, że te uczucia zostaną jeszcze bardziej wzmocnione gdy zobaczą, jak F-150 Lightning prowadzi samochody wyścigowe na torze.

– Nie możemy się doczekać, aby pokazać naszym fanom, jak sprawny jest F-150 Lightning. Zapewniam, że auto dysponujące mocą 563 KM, prawie natychmiastowym momentem obrotowym 1 050 Nm i średnim przyspieszeniem do 100 km/h w granicach 4 sekund, zaskoczy wielu widzów na torze  – powiedział Darren Palmer, wiceprezes ds. pojazdów elektrycznych Forda.

To już drugi rok z rzędu, kiedy w pełni elektryczny Ford był samochodem bezpieczeństwa podczas wyścigu NASCAR. W kwietniu ubiegłego roku w tej roli wystąpił Mustang Mach-E na torze Talladega. Natomiast po raz pierwszy elektryczny Ford – w tym wypadku Focus - wystąpił w roli samochodu bezpieczeństwa podczas wyścigu NASCAR w Richmond (Wirginia) w kwietniu 2012 roku.

– Nie miałem jeszcze okazji do przejażdżki F-150 Lightning, ale jeśli będzie przypominał Mustanga Mach-E, to będzie świetne auto – powiedział Ryan Blaney, kierowca NASCAR Cup Series. – Mam nadzieję, że po rozpoczęciu wyścigu jedyną rzeczą, którą będę widział przed sobą będzie tylko F-150 Lightning!

Ford F-150 jest częścią serii F, najlepiej sprzedającej się serii półciężarówek w Ameryce od 45 lat z rzędu. Natomiast w styczniu bieżącego roku miał miejsce niezwykły moment, gdy z linii produkcyjnej zjechał 40-milionowy egzemplarz tego modelu.

Źródło: Ford

 

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę