Exide Premium i Centra Futura w nowym, przyjaznym dla środowiska wydaniu

Nowe bloki akumulatorów Exide i Centra EXIDE
7.5.2021

Exide Technologies (www.exidegroup.com), wiodący producent akumulatorów, zmienia projekt swoich akumulatorów Exide Premium i Centra Futura, które pojawią się na rynku w nowoczesnym czarnym bloku z plastiku pochodzącego z recyklingu. Zmiana ta pozwoli fabrykom Exide na roczne obniżenie emisji CO2 o 2700 ton, zmniejszenie zużycia wody o 8 milionów litrów oraz na redukcję zużycia ropy naftowej o 1,2 miliona litrów.

 

  • Akumulatory Exide Premium i Centra Futura pojawią się na rynku w czarnym bloku wykonanym z materiałów pochodzących z recyklingu
  • Nowy projekt pozwoli na obniżenie emisji CO2 o 2 700 ton i zmniejszenie zużycia wody o 8 milionów litrów
  • Akumulatory Exide Premium i Centra Futura z formułą Carbon Boost 2.0 ładują się do 2 razy szybciej niż tradycyjne akumulatory

Nowy wygląd

Akumulator w nowym wydaniu posiada szczelnie zamknięte wieczko z labiryntowym układem kanałów odgazowujących oraz zabezpieczeniem przeciwiskrowym, stanowiące najwyższy standard bezpieczeństwa, który zawsze był gwarantowany w przypadku gam Premium i Futura.

Nowy projekt bloku i wieczka jest oparty na doświadczeniu z rynku oryginalnego wyposażenia (OE), który Exide oferuje największym producentom pojazdów. Oznacza to, że klienci z rynku wtórnego mogą być pewni, że kupują akumulator, spełniający nawet najbardziej surowe wymagania producentów samochodów.

Zmiana dotyczy wszystkich pierwszych marek Exide – nowy czarny blok otrzymają Exide Premium oraz Centra Futura. Nowy projekt jest spójny z wyglądem akumulatorów z gamy AGM i EFB, a wykorzystanie elementów pochodzących z recyklingu w dużym stopniu odciąży środowisko naturalne.

Znaczne zmniejszenie wpływu na środowisko

– Czujemy się zobowiązani do minimalizowania naszego wpływu na środowisko. Z przyjemnością informujemy, że nowy projekt akumulatora Exide Premium to ważna część tej misji. Zmniejszenie emisji CO2 o 2 700 ton w skali roku to duże osiągnięcie, które mobilizuje nas do dalszego zastanawiania się nad naszymi możliwościami w zakresie ochrony środowiska naturalnego – mówi Stefan Stübing, President & Chief Executive Officer Exide Technologies.

Exide Premium i Centra Futura są wyposażone w technologię Carbon Boost 2.0 – unikalne rozwiązanie Exide, polegające na zastosowaniu dodatków węglowych na płytach ujemnych akumulatora. Rozwiązanie to umożliwia do dwóch razy szybsze ładowanie w porównaniu ze standardowymi akumulatorami.

Szybsze doładowanie gwarantuje wyższy średni stan naładowania przez cały okres użytkowania akumulatora, co zmniejsza ryzyko wystąpienia niespodziewanej awarii, a ponadto wydłuża jego żywotność. Exide Premium i Centra Futura to najlepsze w swojej klasie akumulatory, odpowiednie do pracy w ekstremalnych temperaturach, przy dużym zapotrzebowaniu energetycznym pojazdu i intensywnej jeździe miejskiej.

Źródło: Exide Technologies

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę