Ekoenergetyka z kontraktem na stacje ładowania autobusów dla firmy Nobina

Ekoenergetyka kontynuuje ekspansję na rynkach skandynawskich Ekoenergetyka

Ekoenergetyka dostarczy do 140 ładowarek do autobusów elektrycznych firmie Nobina, największemu skandynawskiemu operatorowi transportu publicznego, w ramach kontynuacji ekspansji europejskiego producenta infrastruktury pojazdów elektrycznych o dużej mocy w regionie skandynawskim.

Ekoenergetyka zainstaluje w tym roku swoje ładowarki Axon Easy 120 kW i 180 kW w czterech zajezdniach autobusowych w stolicy Szwecji, Sztokholmie, uruchamiając je do stycznia 2025 roku. Nobina posiada największą bezemisyjną flotę autobusową w całej Skandynawii i zatrudnia 13 000 osób w czterech krajach, podczas gdy Ekoenergetyka dostarcza 20% europejskich stacji ładowania dla autobusów miejskich.

Kontrakt jest częścią szerszej ekspansji Ekoenergetyki w regionie skandynawskim, jednym z najszybciej rozwijających się rynków pojazdów elektrycznych na świecie. 

Ten kontrakt to ważny wotum zaufania dla Ekoenergetyki, od głównego gracza na wymagającym rynku. Nasza współpraca z firmą Nobina ma świetny początek i jesteśmy dumni, że możemy z nią współpracować, budując przyszłość zrównoważonego transportu w Sztokholmie i całym regionie skandynawskim – powiedział Bartosz Kubik, CEO i współzałożyciel Ekoenergetyki

Nobina, która każdego dnia zapewnia zrównoważony transport dla 1 miliona osób, jest zaangażowana w zwiększanie mobilności w miastach przy jednoczesnym minimalizowaniu wpływu na środowisko. Stacje ładowania Axon Easy firmy Ekoenergetyka będą zlokalizowane w zajezdniach autobusowych w stolicy Szwecji. Ładowarki są znane ze swojej wydajności i niezawodności, idealne do szybkiego ładowania w tętniącym życiem mieście 

Jesteśmy zadowoleni ze wstępnych wyników naszej współpracy z Ekoenergetyką i cieszymy się na bliską współpracę z nimi. Nasi klienci wymagają wysokiej jakości, niezawodnego, ekologicznego transportu, a dzięki Ekoenergetyce znaleźliśmy partnera, który może nam pomóc w jego zapewnieniu –  powiedziała Lisa Sievert, dyrektor ds. elektryfikacji w firmie Nobina.

Ekspansja Ekoenergetyki jest wspierana przez Enterprise Investors, wiodący środkowoeuropejski fundusz private equity, który w ubiegłym roku objął znaczący pakiet mniejszościowy. Fundusz ogłosił plany zainwestowania ponad 45 milionów euro w projekty e-mobilności.

Ekoenergetyka świadczy całodobowe usługi zdalnego monitorowania i naprawy stacji ładowania z siedziby w Zielonej Górze, w zachodniej Polsce. Zaawansowane systemy firmy pozwalają na zdalne rozwiązywanie prawie 60% zgłaszanych problemów.

Założona w 2009 roku Ekoenergetyka wyrosła z akademickiego projektu badawczego Bartosza Kubika i współzałożyciela Macieja Wojeńskiego, a obecnie zatrudnia ponad 1000 osób.

Źródło: Ekoenergetyka

Tagi artykułu

autoExpert 09 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę