Ekoenergetyka ogłasza oficjalne partnerstwo z GodEnergi

GodEnergi – nowy dystrybutor ładowarek DC Ekoenergetyki ekoenergetyka

Ekoenergetyka, producent infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych o dużej mocy, nawiązała współpracę z GodEnergi w celu dystrybucji i serwisowania swoich produktów, rozszerzając swój zasięg w regionie skandynawskim.

GodEnergi, która od ponad 14 lat zajmuje się infrastrukturą pojazdów elektrycznych w krajach skandynawskich, w szczególności w Danii, będzie dzierżawić, sprzedawać, instalować i serwisować najnowocześniejsze ładowarki Ekoenergetyki. Firma zainstalowała już ponad 6000 stacji ładowania, w tym produkty Ekoenergetyki w miejskich zajezdniach autobusowych.

W listopadzie technicy GodEnergi wzięli udział w szkoleniu w siedzibie producenta w Zielonej Górze w Ekoenergetyka Training Center, zdobywając niezbędną wiedzę na temat budowy ładowarek oraz ich instalacji, aktywacji i modyfikacji.

Ekoenergetyka, która ma już silną pozycję w budowaniu infrastruktury dla flot transportu miejskiego, tworzy silne partnerstwa dystrybucyjne w całej Europie, aby wesprzeć swoje wejście na rynek ładowarek do samochodów osobowych.

Jesteśmy dumni, że GodEnergi jest częścią naszej sieci partnerów serwisowych. GodEnergi ma duże doświadczenie i wysokie kompetencje w zakresie infrastruktury ładowania. To świetna firma do realizacji projektu elektryfikacji transportu w regionie skandynawskim – podsumował Krzystof Sitko, Dyrektor Centrum Serwisowego Ekoenergetyka.

Ekoenergetyka stale rozwija swoją sieć dystrybucji na całym kontynencie, oferując najnowocześniejszą technologię ładowania w szerokiej gamie modeli i konfiguracji. W ubiegłym roku ogłosiła nawiązanie współpracy z dystrybutorami w krajach takich jak Niemcy i Wielka Brytania. 

Współpraca z Ekoenergetyką jest zgodna z naszymi ambicjami oferowania innowacyjnej, zrównoważonej infrastruktury ładowania w skandynawskim sektorze transportu elektrycznego – powiedział założyciel i dyrektor generalny GodEnergi Jan Darville. – Dodanie Ekoenergetyki do naszego portfolio rozwiązań jest bardzo satysfakcjonujące. Czujemy duże wsparcie i prawdziwe partnerskie podejście, ponieważ otrzymujemy nie tylko produkt, ale także cenne know-how i bezproblemową dostawę produktu.

Ekoenergetyka świadczy całodobowe usługi zdalnego monitorowania i naprawy stacji ładowania ze swojej bazy w Zielonej Górze, niedaleko granicy Polski z Niemcami. Zaawansowane systemy firmy pozwalają na zdalne reagowanie na prawie 60% zgłoszeń awarii.

Założona w 2009 roku Ekoenergetyka wyrosła z akademickiego projektu badawczego współzałożycieli Bartosza Kubika i Macieja Wojeńskiego. Firma zatrudnia obecnie ponad 1000 osób i dostarcza 20% europejskich stacji ładowania dla autobusów miejskich. Co więcej weszła w rynek pojazdów osobowych i ciężarowych, oferując niezawodne rozwiązania ładowania. 

Ekspansja Ekoenergetyki jest wspierana przez Enterprise Investors, wiodący środkowoeuropejski fundusz private equity, który w ubiegłym roku objął znaczący pakiet mniejszościowy. Fundusz ogłosił plany zainwestowania ponad 45 milionów euro w projekty e-mobilności.

Źródło: Ekoenergetyka

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę